Vakfımızın Çalışmaları


  ATATÜRK LİSESİ EĞİTİM VAKFI

BÜTÜN ÇABAMIZ ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞARISI İÇİN...

Okulumuz Ankara'da Hazırlık Sınıfı ile Lisan Eğitimi Veren Tek Anadolu Lisesidir.

Hazırlık Sınıfını Bizde Okuyun, Üniversitede Bir Yıl Kazanın

              ANKARA ATATÜRK LİSESİ EĞİTİM VAKFI'NIN
          SAĞLADIĞI OLANAKLARLA HEDEFİNİZE ULAŞIN.


ATATÜRK LİSESİ EĞİTİM VAKFI'NIN HER EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİNDE YAPTIĞI FAALİYETLERDEN BAZILARI

1-Vakfımız, her eğitim öğretim döneminde olduğu gibi bu yılda ihtiyaçlı ve başarılı olan lise öğrencilerimizin tespit edilerek burs, yol, yemek, kıyafet, kitap, araç-gereç... vb.  ihtiyaçlarının karşılanması faaliyetlerini yapmaktadır. (lise ve üniversitede toplamda 225 öğrenci burs almaktadır.)

2-Herhangi bir dalda başarı gösteren öğrencilerimize başarı teşvik bursu verilmesi.

3-Lisemizi ilk üç derecede bitiren öğrencilerimiz 1 yıllık başarı teşvik bursuyla ödüllendirilmektedir.

4-Üniversitede okuyan lisemiz mezunu ihtiyaçlı ve başarılı öğrencilerimize burs verilmektedir.Eğitim ve öğretimde ihtiyaç duydukları araç, gereç, kitap ve ekipmanları alınmaktadır. 

5-Spor, müzik, satranç, edebiyat… v.b. dallarda okulumuzu gerek yurt içi gerekse yurt dışında temsil eden öğrencilerimize gereken destekverilmekte olup, başarılı olan öğrenciler ödüllendirilmektedir. 

6 -Öğrencilerimizin ilgi duydukları alanlarda kendilerini daha iyi yetiştirmeleri ve başarılı olmalarının sağlanması için masrafları vakfımızca karşılanan eğitmenlerin istihdam edilmesi (tiyatro, satranç, hentbol, masatenisi, basketbol antrenörleri… v.b. ).

7-Öğretmen ve öğrencilerimizin yapacağı plan, proje ve çalışmalara araç gereç, teknik ekipman imkânı sağlanması konusunda destek verilmesi. 

8-İhtiyaç duyulan,talep edilen konularda üniversitelerle işbirliği yapılarak, öğrencilerimize yönelik konferans,seminer...v.b. çalışmaların yapılmasına destek verilmesi.

9-Öğrencilerimize,yabancı uyruklu öğretmenlerle yapılan işbirliği çerçevesinde masrafları vakfımızca karşılanmak üzere, derslere girerek yabancı dil eğitimi verilmesi. Ayrıca, yabancı uyruklu öğretmenlerdönem sonunda da okulumuza getirilerek, öğrencilerimize yabancı dil konuşma eğitimi alma imkânının sağlanması.

10-Okulumuzun mezunlarının ve öğrencilerinin bir araya gelmeleri ve kaynaşmalarını sağlamak için düzenlenen toplantı ve etkinliklerin yapılması. 

11-Eğitim öğretim sürecinde, önemli gün ve haftalarda yapılan faaliyetlerin hazırlanmasına katkıda bulunulması. 

12-İdareci ve öğretmenlerimizin ihtiyaç duyulan konularda kendilerini geliştirmeleri için kurs, seminer gibi aktivitelere destek verilmesi. 

13-24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle mevcut  öğretmenlerimize Vakfımızın armağanı olarak hediyeler verilmesi ve ikramda bulunulması.

14-Her yıl olduğu gibi bu eğitim öğretim yılında da yıl içinde yapılan faaliyetlerin bir belgesi niteliğinde olan ve her yıl düzenli olarak çıkarılan büyük bir özverinin sonucu olan ALEV Dergisinin Çıkarılması /Dijital Yayımı'nın  yapılması.


Ayrıntılı bilgi için Vakfımızın
0312 230 29 91  no'lu telefonunu arayabilirsiniz.
ANKARA ATATÜRK LİSESİ

ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİ
Üyelik Girişi
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam87
Toplam Ziyaret278692
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.999133.1314
Euro35.963036.1071
Hava Durumu