YÖNETİM KURULU

Kıymetli Ziyaretçiler,

Eğitime gönül vermiş ve Ankara Atatürk Lisesi'nden çeşitli yıllarda mezun olmuş 92 kişinin bir araya gelerek 1986 yılında kurduğu "Atatürk Lisesi Eğitim Vakfı" (ALEV) 'nin amacı, başta Ankara Atatürk Lisesi olmak üzere orta öğrenim öğrencilerinin fikren ve bedenen gelişmeleri, Türk toplumuna yararlı ve yurtsever olarak yetişmelerini sağlamak, eğitim düzeylerini yükseltmek, kabiliyetli fakat maddi olanaklari kısıtlı öğrencilerin eğitim ve öğrenimlerine destek olmak, başarılı öğrencileri ödüllendirmek, Ankara Atatürk Lisesi'nin araç ve gereç ihtiyaçlarını imkanlar dahilinde karşılamaktır.Kurulduğu 1986 yılından günümüze kadar Vakfın pek çok başarılı çalışması olmuştur. Bunlardan en önemlisi, okula 18 derslik ilavesi ile lisenin tekli eğitime geçmesi ve daha sonra da Anadolu Lisesi statüsünü almasıdır.
Lise'nin Spor ve Konferans salonları ile kütüphanesinin yanı sıra Fizik-Kimya-Biyoloji Laboratuvar vakfın katkıları ile yenilenmiştir.Ayrıca, modern çağın en önemli aracı olan Bilgisayar laboratuvarları kurularak bigisayar eğitimine başlanmış, öğrencilere internet kullanılarak anında  bilgiye ulaşma imkanı tanınmıştır.
Eğitimin yanı sıra, gençlerin ruhsal ve bedensel gelişimi için büyük önem taşıyan spor, sanat ve sosyal konularda da vakıf liseye destek vermiş, gençlerimizin devlet lisesi olarak bölgesel ve yurt çapında kazandığı başarılarla gurur duymuştur.
Vakıf, günümüze kadar 2500 den fazla öğrenciye karşılıksız burs vermiş, öğrencilerin hızla yükselen ve 1999 yılında %80 'e ulaşan üniversiteye giriş başarı oranı ve 2000 yılında Ankara'da Anadolu Liseleri arasında ÖSS ortalaması ile birinci sırada olması en büyük övünç kaynağı olmuştur.
Vakıf mezunları ve hayırsever vatandaşların katkıları ile her geçen yıl eğitime hizmet grafiği yükseltmekte, vatana çağdaş ve aydınlık fikirli öğrenciler yetiştirmenin gururunu taşımaktadır.
Okulumuzun bütün web sayfalarını hazırlayan öğrencilerimize ve diğer emeği geçenlere teşekkür ederim.

Erol Üçer
Başkan

 Duyurular
Ankara Atatürk Lisesi

Anlık
Yarın
24° 6°
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret80837