VAKIF BAŞKANIMIZDANKıymetli Ziyaretçiler,

Eğitime gönül vermiş ve Ankara Atatürk Lisesi'nden çeşitli yıllarda mezun olmuş 92 kişinin bir araya gelerek 1986 yılında kurduğu "Atatürk Lisesi Eğitim Vakfı" (ALEV) 'nin amacı, başta Ankara Atatürk Lisesi olmak üzere orta öğrenim öğrencilerinin fikren ve bedenen gelişmeleri, Türk toplumuna yararlı ve yurtsever olarak yetişmelerini sağlamak, eğitim düzeylerini yükseltmek, kabiliyetli fakat maddi olanaklari kısıtlı öğrencilerin eğitim ve öğrenimlerine destek olmak, başarılı öğrencileri ödüllendirmek, Ankara Atatürk Lisesi'nin araç ve gereç ihtiyaçlarını imkanlar dahilinde karşılamaktır.Kurulduğu 1986 yılından günümüze kadar Vakfın pek çok başarılı çalışması olmuştur. Bunlardan en önemlisi, okula 18 derslik ilavesi ile lisenin tekli eğitime geçmesi ve daha sonra da Anadolu Lisesi statüsünü almasıdır.
Lise'nin Spor ve Konferans salonları ile kütüphanesinin yanı sıra Fizik-Kimya-Biyoloji Laboratuvar vakfın katkıları ile yenilenmiştir.Ayrıca, modern çağın en önemli aracı olan Bilgisayar laboratuvarları kurularak bigisayar eğitimine başlanmış, öğrencilere internet kullanılarak anında  bilgiye ulaşma imkanı tanınmıştır.
Eğitimin yanı sıra, gençlerin ruhsal ve bedensel gelişimi için büyük önem taşıyan spor, sanat ve sosyal konularda da vakıf liseye destek vermiş, gençlerimizin devlet lisesi olarak bölgesel ve yurt çapında kazandığı başarılarla gurur duymuştur.
Vakıf, günümüze kadar 5000 den fazla öğrenciye karşılıksız burs vermiş, öğrencilerin hızla yükselen üniversiteye giriş başarı oranı ile büyük övünç kaynağı olmuştur.
Vakıf mezunları ve hayırsever vatandaşların katkıları ile her geçen yıl eğitime hizmet grafiği yükseltmekte, vatana çağdaş ve aydınlık fikirli öğrenciler yetiştirmenin gururunu taşımaktadır.

Canan ÜÇER ÇAMLIBEL
Başkan

 

ANKARA ATATÜRK LİSESİ

ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİ
Üyelik Girişi
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam78
Toplam Ziyaret278683
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.883933.0157
Euro35.783235.9265
Hava Durumu