Önceki Yurt Dışı2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİNDE      ÖĞRENCİLERİMİZ YİNE İNGİLTERE YOLUNDA 

Vakfımız 2018-2019 eğitim öğretim yılına kadar  ,lisemizi en yüksek puanla, ilk sırada tercih eden ilk 5 öğrencimizi 3 haftalığına yurt dışında yabancı dil öğrenmeye gönderdi. Veli ve öğrencilerimizin oldukça dikkatini çeken, bu uygulamada öğrencilerimiz İngiltere’de yabancı dil kursu görme imkânı buluyor. 


2017 YAZINDA ÖĞRENCİLERİMİZ YİNE İNGİLTERE YOLUNDA 

2016-2017 Eğitim öğretim yılında da  geçen senelerde olduğu gibi ,lisemizi en yüksek puanla, ilk sırada tercih eden 10 öğrencimizi ve lisemiz hazırlık sınıflarında okuyan başarılı olan öğrencilerimizi 3 haftalığına yurt dışında yabancı dil öğrenmeye gönderiyor. Veli ve öğrencilerimizin oldukça dikkatini çeken, bu uygulamada öğrencilerimiz İngiltere’de yabancı dil kursu görme imkânı buluyor. Kurslar öğrencilerimize, İngilizcelerini geliştirmenin yanı sıra kendine güven duygusu, sosyalleşme ve kişilik özelliklerini geliştirme ve dünya insanı olma vb. konularda olumlu katkılar sağlıyor.


VAKFIMIZIN KATKILARIYLA DÜZENLENEN YURT DIŞI DİL KURSLARI DEVAM EDİYOR

2016Vakfımızn destekleriyle 2015-2016 öğretim yılında vakfımızın imkânı ve kendi imkanlarıyla gidenlerle birlikte toplamda 65 öğrencimiz dil kursu gördü.


VAKFIMIZIN KATKILARIYLA DÜZENLENEN YURT DIŞI DİL KURSLARI DEVAM EDİYOR
2015

 Her sene olduğu gibi bu yılda, lisemiz, vakfımızın desteği ile diğer devlet okullarına öncülük yapacak bir şekilde öğrencilerimize, yurt dışında yabancı dil öğrenme imkânı sunuyor. Velilerimizin, öğrencilerimizin yoğun ilgisini çeken ve “Atatürk Liseli olmak bir ayrıcalıktır “sözünü doğrulayan bu çalışmalarda başarılı öğrencilerimiz 3 haftalığına İngiltere’de yabancı dil kursuna gönderiliyor. 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında vakfımızın desteği ve kendi imkânları ile kafileye katılanlarla birlikte toplamda 65  öğrencimizi Temmuz-Ağustos aylarında İngiltere’ye 3 haftalık dil kursunda gönderiyoruz. Bu dil kurslarında öğrencilerimiz, İngilizcelerini geliştirmelerinin yanısıra, kendine güven duygularını, sosyal yönlerini geliştirmekte, farklı kültürleri görme şansına sahip olmakta. Ve dünyanın çeşitli ülkelerinden kalıcı dostluklar kurmaktadırlar.


2014 İNGİLTERE

 

      2013-2014 öğretim yılı lisemizi kazananlar listesinde ilk yirmide olan ve lisemizi birinci sırada tercih eden, 10 öğrencimiz ile hazırlık sınıflarının birincilerinin masrafları vakfımızca karşılanmak üzere  İngiltere'de dil kursuna katıldılar.     
      Temmuz - Ağustos aylarında 3 hafta süren kurslarımız önümüzdeki yıl da devam edecektir.2013 YAZINDA İNGİLTERE'ye GİDEN

5 GRUP ÖĞRENCİMİZ


     
2012 YAZINDA İNGİLTERE'ye GİDEN

4 GRUP ÖĞRENCİMİZ

İNGİLTERE FOTOĞRAFLARI


Liverpool

Newcastle

Bristol


2011 YAZINDA İNGİLTERE, ÇİN ve RUSYA'YA GİDEN ÖĞRENCİLERİMİZ  DÖNDÜLER

İNGİLTERE FOTOĞRAFLARI


 

 ÇİN FOTOĞRAFLARI

RUSYA FOTOĞRAFLARI

 


 2010 CHICHESTER  YOLCULARI DÖNDÜ  

İngiltereye giden öğrencilerimiz döndüler
Hilal Sırakaya Hz-E, Ali Burak Poyraz Hz-E ,Ömürcan Özgünlü  Hz-D, Mert Erdemir  HZ-K,       Ayşe Aydoğdu   HZ-F, Neslihan Doğru  HZ-, Büşra Yüksel  HZ-A, Yağmur Eyikoçak  HZ-B,    Mustafa Yiğit Sayılgan  HZ-F, Elif İnce  HZ-L

2009 İNGİLTERE CAMBRIDGE YOLCULARI DÖNDÜLER


ANKARA ATATÜRK LİSESİ EĞİTİM VAKFINDAN İNGİLTERE CAMBRIDGE'DE İNGİLİZCE KURSUNA GÖNDERİLEN ÖĞRENCİLERİMİZ DÖNDÜ


Vakfımız, hazırlık sınıfından 10 öğrencimizi İngiltere'ye gönderdi. Yabancı dil öğrenmenin küçük yaşlarda başlayacağına inanan Vakfımız, bütün masrafları karşılayarak 5 kız ve 5 erkek öğrencimizi İngiltere'de EF Cambridge Dil Okuluna göndermenin mutluluğunu yaşıyor. 27 temmuz 2009 da başlayan kurs bir ay sürdü. Kursa katılan öğrencilerimiz, böyle bir uygulamadan son derece mutlu olduklarını, böyle bir fırsatı yakaladıkları için kendilerini çok şanslı hissettiklerini söylediler. Önümüzdeki yılda da 10 öğrencimizi yine İngiltere'ye göndereceğiz. Öğrencilerimizin bu imkanı en iyi şekilde değerlendirdiğine inanıyor, BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUZ.

 

 

ANKARA ATATÜRK LİSESİ

ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİ
Üyelik Girişi
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam101
Toplam Ziyaret268300
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.171532.3004
Euro34.902035.0419
Hava Durumu