2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİ SONUNDA LİSEMİZ 138.YIL MEZUNLARINI VERDİ
19 Mayıs 2024 tarihinde 138. yıl dönem mezunlarımız mezuniyet töreni öncesinde 12. sınıf öğrencilerimiz, okul idarecilerimiz ve sorumlu öğretmenlerimiz ile Anıtkabir’i ziyaret ederek bu gururu atamızla paylaştı.

Ziyaret dönüşünde 
okulumuz bahçesinde düzenlenen mezuniyet töreninde 300 öğrencimiz, aileleri, öğretmenleri ve arkadaşları ile mezuniyet coşkusunu yaşadı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törende, okul Müdürümüz Adil Yaman,Atatürk Lisesi Eğitim Vakfı Başkanı Canan Üçer Çamlıbel ve Atatürk Liseliler Derneği Başkanı Ali Fahir Kayacan birer konuşma yaptı.

Tören, 138. yıl okul birincisi Shıma Rahımı’nin , konuşma yapmasının ardından ve Okul Yaş Kütüğü’ne bröve çakması ile devam etti.

Programda 11. ve 12. sınıf okul birincileri arasında bayrak ve flama devir teslim töreni yapıldı.Dereceye giren öğrencilerimize başarı belge ve plaketleri Okul, Vakıf ve Dernek yöneticileri tarafından verildi.

Vakfımız, başarılı öğrencilerimizi üniversitede 1 yıllık başarı teşvik bursu ile ödüllendirdi, öğrencilerimize ödülleri, Vakıf Başkanımız Canan Üçer Çamlıbel ve koordinatörümüz Gönül Ertuna tarafından verildi. Atatürk Liseliler Derneği’nden de ödül alan öğrencilerimiz, ödüllerini dernek yönetim kurulu üyelerinden aldılar.

Tören, konuklarımıza halk oyunları topluluğunun gösteri yapması ve bütün 12. sınıfların sahnede sınıf öğretmenlerinden başarı belgeleri almaları,kep atma töreninin yapılması ve bahçede toplu anı fotoğrafı çektirmeleri ile sona erdi.

Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenimiz Fatma Sinan Aslan önderliğinde,  Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniz Asiye Subaşı,Tarih öğretmenlerimiz Aysu Atay’ın katkılarıyla yapılan bu tören dolayısıyla kendilerini kutluyor, mezun olan öğrencilerimize girecekleri sınavlarda ve hayatları boyunca başarılar diliyoruz.

19-05-2024
19-05-2024

okulumuz bahçesinde yapılan mezuniyet töreninden görüntüler