CUMHURBAŞKANI YARDIMCIMIZ VE BAKANLARIMIZDAN OKULUMUZA ANLAMLI ZİYARET
Eğitimcilere şiddet olaylarını protesto etmek ve eğitimcilere desteklerini ortaya koymak üzere Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin  13/05/2024 tarihinde Ankara Atatürk Lisesi’ni ziyaret ettiler.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve bakanlarımız, öğrencilerimizle sohbet etti. Daha sonra öğretmenler odasında öğretmenlerimizle eğitim öğretim ve öğretmenlere yönelik şiddete yönelik alınacak tedbirlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Okulumuzun önünde basın açıklaması yaptıktan sonra öğretmenlerimizle hatıra fotoğrafı çekindiler.
 
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, öğretmenlere yönelik şiddet olaylarını önlemek için taslak hazırladıklarını belirterek, "Taslak, eğitimcilere karşı şiddetin doğrudan tutuklama sebebi sayılarak bu fiilleri işleyenlere tutuksuz yargılanma yolunu kapatmayı öngörüyor." dedi.

Görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, çocukları geleceğe hazırlayan, gönül dünyasını aydınlatan öğretmenlerle bir araya gelerek sohbet etme imkanı bulduklarını söyledi.

Eğitim camiasına yönelen her türlü şiddeti ülkenin geleceğine yapılan bir saldırı olarak gördüklerini ve en güçlü şekilde kınadıklarını vurgulayan Yılmaz, İstanbul'da 7 Mayıs'ta odasında uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden eğitimci İbrahim Oktugan'a Allah'tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına ve tüm eğitim camiasına başsağlığı diledi.
  
10 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ANKARA ATATÜRK LİSESİ

ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİ
Üyelik Girişi
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam101
Toplam Ziyaret268300
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.171532.3004
Euro34.902035.0419
Hava Durumu