GELENEKSEL PİLAV GÜNÜ BULUŞMAMIZDA YİNE BİR ARADAYDIK
                         ATATÜRK LİSELİLERİN BÜYÜK BULUŞMASI
              "GELENEKSEL PİLAV GÜNÜNDE" YİNE BİR ARADAYDIK 

Bu yıl 137. yılını doldurmuş olan lisemiz, geçmişte olduğu gibi bugün de Türk eğitim tarihinde kurumsal kimliği, disiplini, aidiyet duygusu, eğitime verdiği önem ve öncü olma niteliği, başarıda kararlı ve azimkâr olma yönü ile ülkemizdeki müstesna yerini korumaktadır, korumaya da devam edecektir.

Taş Mektep, daima ülkesini seven, ülkesine faydalı olabilmek için var gücüyle çalışmaya devam eden erdemli bireyler yetiştirmiştir ve yetiştirmeye devam edecektir.

Böyle bir geçmişi, aidiyet duygusu ve geleneği olan kurumların bireylerinin belirli dönemlerde bir araya gelmesi, bu aidiyet duygusunu ve ruhunu canlandırmaktadır. İşte bu amaçla 5 Ekim 2023 tarihinde Atatürk Liseliler, “Pilav  Günü” etkinliğinde yeniden bir araya geldi.

Okul İdaresi, Ankara Atatürk Liseliler Derneği ve ALEV’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen büyük buluşmada ülkemizin çeşitli illerinden, çeşitli meslek gruplarından farklı dönem mezunları bir araya geldi.

Okulumuz bahçesinde toplanan “Taş Mektepliler”, saygı duruşunun ardından, İstiklal Marşı’mızı hep bir ağızdan coşkulu bir şekilde okudular. Etkinlikte Okul müdür yardımcımız Hüseyin Çinkaya ile Ankara Atatürk Liseliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Fahir Kayacan ve müdür eski yardımcılarından Türkan Hacaloğlu'nun birer açış konuşması yaptı.Konuşmaların ardından müdür yardımcımız Hüseyin Çinkaya tarafından okulumuzun 138.yıl tabelası tüm Atatürk liselilerin alkışları arasında yerine asıldı. Bu seramoninin ardından “Atatürk Liseliler”e pilav ve döner ikramında bulunuldu. Etkinlik tüm katılımclıların lisemiz önünde toplu fotograf çekimi ile son buldu.

Atatürk Liselilik ruhunun pekiştirildiği bu toplantı için emeği geçen herkese ve ülkemizin dört bir yanından Taş Mektep’i ziyarete gelen mezunlarımıza teşekkür ediyor, bir dahaki toplantıda buluşmak üzere diyoruz. Daha nice, nice yıllara…


Buluşmadan görüntüler