TEKNOFEST ROKET YARIŞMASINDA TÜRKİYE 3.SÜ OLDUK
06-09-2023

ATAROKET
takımımız nihayet verdikleri emeğin karşılığını aldı ve TEKNOFEST ROKET YARIŞMASINDA TÜRKİYE 3.SÜ OLDU

ATAROKET takımımız, teknolojiye ve öğrenmeye meraklı 8 liseli gencin bir şeyler üretmek konusunda aynı heyecanı paylaştıklarını fark etmeleriyle başlayan bir sürecin sonunda kuruldu. Birçok farklı sahada araştıran ve üreten ekip üyeleri, TEKNOFEST heyecanına katılmak için en keyifli yolun bir roket üretme macerasından geçeceğine karar verdiler. Takımımız 2021 yılının Ekim ayında kuruldu.
Türkiye’nin uzay programının ve insanoğlunun gezegenimizin ötesine uzanan merakının bir parçası olmak hayaline sahip bir grup genç olarak, işe kendi roketlerini inşa ederek başladı.Bu süreçte ATAROKET takımının danışmanlığını okulumuz bilişim teknolojileri öğretmeni Ayşegül Yılmaz yaptı.
Roket takımımız yarışmalara hazırlanırken vakfımız gerek maddi gerek manevi olarak öğrencimizin yanında oldu,ayrıca vakıf genel sekreterimiz Sayın Ümit Önel'de öğrencilerimize her aşamada yol yösterici ve teşvik edici bir rol üstlendi onların yanında oldu. 

Ve nihayet uzun emek gayretli çalışmanın bir sonucu olarakta takımımız TEKNOFEST Roket YarışmasındaTürkiye Üçüncüsü olmayı başardı.  Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yaşına ithafen ATA-100 olarak isimlendirilen roketimiz, 5769 feet irtifa ile tam görev gerçekleştirerek ,yeniden fırlatılmaya hazır biçimde yere inmeyi başardı.

30 Ağustos - 3 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilen TEKNOFEST ANKARA'da öğrencilerimiz   ödüllerini aldı.

Bu başarılı takım çalışmasında emeği geçen öğrencilerimize destek veren herkese teşekkür ediyor ve öğrencilerimizi bu başarılarından dolayı kutluyoruz.

06-09-2023  
130 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ANKARA ATATÜRK LİSESİ

ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİ
Üyelik Girişi
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam58
Toplam Ziyaret264018
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.304532.4339
Euro34.423434.5613
Hava Durumu