ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMALARI

Türk milletinin tarihindeki dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs, büyük lider Mustafa Kemal Atatürk’ün, Samsun’a çıkarak 4 yıl kadar sürecek Kurtuluş Savaşı’nın zeminini hazırladığı tarihtir. Buradan yakılan meşaleyle bu özgürlük ve bağımsızlık mücadelesi,tüm yurda yayılarak en sonunda bir zaferle noktalandı. Özgürlük savaşımızın fitilinin ateşlendiği bu tarih, tüm milletimiz için asla unutulamayacak bir gün olarak tarihteki önemli yerini aldı.


Tarih sahnesinden silinmek istenen bir milletin yeniden dirilişinin temellerinin atıldığı 19 Mayıs,şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktalarının biri olarak her yıl ve unutulmaksızın tüm yurtta milletimizce coşkuyla kutlanıyor. Kutlamalar kapsamında 19 Mayıs 2023 tarihinde okulumuz Dr.Erol Üçer Konferans Salonunda da bir tören düzenlendi.

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Pınar KARLIK ve Tarih Öğretmenimiz Tahsin FINDIK yönetimi ile 11 F / 11 L sınıfının gayretli çalışmalarıyla hazırlanan tören ; Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimiz için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başladı.Tören günün anlam ve önemine ilişkin şiir ve konuşmaların yapılmasıyla, Atatürk'ün Gençliğe Hitabı ve Gençliğin Ata'ya cevabının hep bir ağızdan coşkulu bir şekilde seslendirilmesiyle devam etti.


Kutlamalar ,Müzik öğretmenimiz Nevin Topçu YILMAZ' ın şefliğinde , öğretmenlerimizden oluşan koromuzun verdiği konserle daha da renklendi. Yıl içi faaliyetlerde ödül alan öğrencilerimizin tanıtımınında yapılmasının ardından, öğrencilerimiz hazırladıkları halk oyunlarını sergilediler.Kutlamalar, Beden Eğitimi Öğretmenimiz Cavit EYÖVGE tarafından düzenlenen bahçe oyun ve etkinlikleri ve 
 toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Tören sonunda öğretmen, öğrenci ve misafirlerimiz okulumuz koridorlarında 19 Mayıs ve Gençlik Haftası sebebiyle hazırladıkları resim sergisini gezdiler.

Böyle güzel bir programın hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyoruz.

20-05-2023
20-05-202320-05-2023
20-05-2023
20-05-2023
20-05-2023
20-05-2023
20-05-2023