ANADOLU MEKTEBİ YAZAR OKUMALARI
ANADOLU MEKTEBİ YAZAR OKUMALARI

Okulumuzda 27 Nisan 2023 tarihinde, Dr. Erol Üçer Konferans Salonunda ,Ankara İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Anadolu Mektebi tarafından organize edilen, Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Programı kapsamında "CENGİZ AYTMATOV İL PANELİ " düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan panel Anadolu Mektebi tanıtım filminin gösterimi ile devam etti.Film gösteriminin ardından İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Burhan İnan bir açış konuşması gerçekleştirdi. Açış konuşmasının ardından Cengiz Aytmatov'u ve eserlerini okuyan öğrencilerin tesbit ettikleri konular  üzerindeki değerlendirmeleri yeraldı.Panelistlerin konuşmalarının ardından, Tarım ve Köy İşleri Eski Bakanı ve Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sami Güçlü ve Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Musa Kazım Arıcan ,Kastamonu Üniversitesi Eski Rektörü Prof.Dr. Seyit Aydın, TÜRKSOY Genel Sekreter yardımcısı Prof.Dr.Bilal Çakıcı, Atatürk Kültür Merkezi Başkan Yardımcısı Doc.Dr. Zeki Eraslan genel değerlendirme konuşması yaptı.

Panel; katılımcı öğrencilere katılım belgeleri ve hediyelerinin protokol üyeleri tarafından verilmesi ve toplu fotoğraf çekimi yapılmasının ardından sona erdi.Panelden görüntüler