ATATÜRK'ÜN ANKARA'YA GELİŞİNİN 103.YIL DÖNÜMÜNÜ OKULUMUZDA YAPILAN TÖRENLE KUTLADIK
Her yıl tüm yurtta olduğu gibi, okulumuzda da 27 Aralık 2022 tarihinde Dr. Erol Üçer Konferans Salonunda Atamızın Ankara'ya geliş yıldönümünü  yapılan törenle kutladık.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan  törene okul idarecilerimiz , öğretmen ve öğrencilerimiz katıldı.

Tören okulumuz coğrafya öğretmeni Taner Altun'un günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapmasıyla başladı.Ardından okulumuz 11 L sınıfının hazırladığı 27 Aralık oratoryosunun dinlenmesi, zeybek gösterilerinin yapılması,okulumuz öğretmenlerinden oluşan müzik grubunun müzik dinletisi ile sona erdi.

Emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyoruz.

ATA'NIN ANKARAYA GELİŞİ

Milli Mücadelemizin Büyük Önderi ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlık Mücadelemizin ve Milli egemenliğin kalbi olan Ankara’ya gelişinin 103.Yıl dönümünü kutluyor ve saygıyla anıyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk;27 Aralık 1919’da Ankara’ya gelmiş ve milletimiz için hayati önem taşıyan kararları 
Ankara’da almış; Ankara,Kurtuluş Savaşı’mızın karargâhı haline gelmiştir.

Anadolu’nun ortasında adeta unutulmuş bir şehir olan Ankara, emir komuta merkezi olduktan sonra mücadeleye atılacak ruhu layıkıyla temsil etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ilk kez geldiği 1919 yılından itibaren Ankara’da adeta bir tarih yazmış; dünyayı saran büyük savaşın arkasından yine bu merkezden alınan kararlarla cumhuriyeti inşa etmiştir.

İşte milletimiz, milli mücadelemizde çok önemli bir yere sahip olan Ankara’ya, Ata’mızın geliş tarihi olan 27 Aralık tarihini bir dönüm noktası olarak kabul etmiş ve her yıl dönümünde kutlama törenleriyle bu önemli günü anmaya başlamıştır.

Bu vesileyle başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm kurtuluş kahramanlarını ve şehitleri rahmetle anıyoruz.

Ruhları şad olsun.


Törenden görüntüler
  
121 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ANKARA ATATÜRK LİSESİ

ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİ
Üyelik Girişi
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam16
Toplam Ziyaret251751
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.859028.9747
Euro31.132931.2576
Hava Durumu