24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN
Öğretmen bir kandile benzer,kendini tüketerek başkalarına ışık verir.
(Atatürk)

Neden 24 Kasım Öğretmenler Günü? 

24 Kasım 1928 tarihinde açılan Millet Mektepleri’nde yaşlı, genç, çocuk, kadın demeden herkese yeni harflerle okuma yazma öğretilmiştir. Millet Mektepleri’nin açılışı ve Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü,1981 yılından beri 24 Kasım Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.

24 Kasım Öğretmenler Günü, öğretmenlik mesleğini icra edenleri onurlandırmak için çeşitli etkinliklerin düzenlendiği bir kutlama günüdür. Dünyanın birçok yerinde tarihleri farklı olsa da öğretmenler günü kutlamaları yapılmaktadır.

Okulumuzda da 24 Kasım 2022 tarihinde, Dr.Erol Üçer Konferans Salonunda ve öğretmenler odasında Öğretmenler Günü Kutlamaları yapıldı.

Programa  Okul İdarecilerimiz,Atatürk Liseliler Derneği ,Vakıf temsilcileri ve  öğretmelerimiz katıldı.

Kutlama;başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm eğitim şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.Seramoninin ardından okul müdürümüz Adil Yaman'ın ve vakıf koordinatörümüz Gönül Ertunanın öğretmenlerimize hitaben bir konuşma yapması ile devam etti.Programın devamında emekli  öğretmenlerimiz Muharrem Aydın ve Özlem İleri'ye plaket ve onurlukları verilirken,vakfımızca bugünün anısına emekli öğretmenlerimize birer hediye takdimi yapıldı.

Şehit olan öğretmenlerimizin yer aldığı slayt gösterisinin ardından tamamı öğretmenlerimiz tarafından oluşturulan öğretmenler korosunun seslendirdiği eğlenceli şarkılar salonda bulunanları coşturdu.

Konferans salonundaki törenin bitmesinin ardından öğretmenler odasında yapılan etkinlikte vakfımızca öğretmenlerimiz için hazırlanan ikramlar öğretmenlerimize sunuldu.Kutlamalar toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Bizde bugünlere gelmemizde ve yetişmemizde çok büyük emekleri olan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyoruz ve iyi ki varsınız diyoruz.

Öğretmenler gününüz kutlu olsun


Kutlamadan görüntüler 


  
201 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ANKARA ATATÜRK LİSESİ

ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİ
Üyelik Girişi
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam96
Toplam Ziyaret273076
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
Hava Durumu