GELENEKSEL DÖNER VE PİLAV GÜNÜNDE YİNE BİR ARADAYDIK
 
 
Lisemiz 30 Ekim 2022 tarihinde, Okul İdaremiz, Ankara Atatürk Liseliler Derneği ve Atatürk Lisesi Eğitim Vakfı ev sahipliğinde gerçekleştirilen " Geleneksel Döner ve Pilav Günü " etkinliğine bir kez daha sahne oldu.
 
136.yılını kutladığımız  Atatürk Lisesi  geçmişte oldu gibi bugünde Türk eğitim tarihinde gerek kurumsal kimliği, disiplini, aidiyeti, eğitime verdiği önem ve öncü olma niteliği ile ülkemizdeki müstesna yerini daima korumaktadır.

Böyle bir geçmişi aidiyeti ve geleneği olan kurumların belirli dönemlerde bir araya gelmesi bu aidiyet duygusunu ve ruhunu canlandırmaktadır.

Büyük buluşma saygı duruşu ve istiklal marşımızın hep bir ağızdan coşkulu bir şekilde okunması ile başladı. Okul müdürümüz Adil Yaman’ın açılış konuşmasının ardından, Atatürk  Liseliler Derneği Başkanı Ali Fahir Kayacan, Vakıf yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Keskinkılıç, Vakıf Koordinatörümüz Gönül Ertuna ve eski müdür muavinlerimizden  Türkan Hacaloğlu günün anlam ve önemine yönelik birer konuşma yaptılar.

Törende okulumuz eski mezunlarından Prof.Dr. Oktay Banlı'ya okul müdürümüz Adil Yaman tarafından okulumuza yaptığı katkılardan dolayı bir plaket verildi. Oktay Banlı’nın teşekkür konuşmasından ardından mezunlarımıza döner ve pilav ikramı yapıldı.İkramlar sırasında okul öğrencilerimizden oluşan müzik grupları dinleyenlerine çok güzel anlar yaşattılar

Oldukça güzel anlara sahne olan ve Atatürk Liselilik ruhunun pekiştirildiği bu toplantı için emeği geçen herkese ve ülkemizin her yerinden Atatürk Lisemizi ziyarete gelen mezunlarımıza teşekkür ediyor bir daha ki toplantıda buluşmak üzere diyoruz.


Buluşmadan görüntüler                     

 
 
  
275 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ANKARA ATATÜRK LİSESİ

ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİ
Üyelik Girişi
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam91
Toplam Ziyaret273071
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
Hava Durumu