OKULUMUZDA CUMHURİYETİMİZİN KURULUŞUNUN 99.YIL DÖNÜMÜNÜ COŞKU İLE KUTLADIK
OKULUMUZDA CUMHURİYETİMİZİN KURULUŞUNUN 99.YIL DÖNÜMÜNÜ COŞKU İLE KUTLADIK
Türk Milletinin  tarihte eşi benzeri görülmemiş kahramanlık destanları yazarak gerçekleştirdiği Milli Mücadelenin sonunda kurduğu Cumhuriyetimizin 99. yıl dönümü olan bu günü büyük bir coşku, sevinç ve mutlulukla kutluyoruz. Bayramımız kutlu olsun.

 Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıktıktan sonra başlatmış olduğu Kurtuluş Şavaşı’mızın zaferle sonuçlanmasıyla 29 Ekim 1923 yılında ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletimize verilmiş en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. İşte bu değer, bizleri milli bir devletin onurlu şekilde, özgürce düşünebilen, eşit hakları olan birer ferdi, devletin tek ve gerçek sahibi haline getirmiştir. Devlet yönetme işini, kişilerin, ailelerin, bir zümrenin ya da belli sınıfın eline bırakmayan Cumhuriyet sistemi, 1923’ten beri ülkemize büyük katkılar sağlamış, millet olma bilincine ulaştırmıştır.

Tarihimizin en büyük ve kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi olan Cumhuriyet, getirdiği yenilikler ve atılımlar ile Türk insanının ufkunu genişletmiş, ekonomik, sosyal ve siyasal yaşantımız görülmemiş bir dinamizm kazanmıştır.

Devletimiz ve ülkemiz, Cumhuriyetin bizlere verdiği güç sayesindedir ki uluslararası camiada önemli bir yere sahip olmuş, ve yine ülkemiz Atatürk'ün koymuş olduğu ilkelerle de en dünyanın saygın ülkelerinden biri haline gelmiştir.

Bu nedenle bizlere ve gelecek nesillere düşmekte olan en önemli görev; Türkiye Cumhuriyeti'nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü korumak, Atatürk ilke ve inkılâplarını koruyup kollamaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle herkesin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimize Allahtan rahmet diliyor ve ruhları şad olsun diyoruz.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yıl dönümünü, okulumuz Dr.Erol Üçer Konferans Salonunda okulumuz öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı bir törenle kutladık. Törene; Ankara Vali Yardımcısı Namık Kemal Nazlı, Kaymakamımız Murat Duru, İl Millî Eğitim Müdürümüz Harun Fatsa, İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Ayhan Işık, il ve ilçe yöneticilerimiz,  öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve misafirlerimizin katılımıyla gerçekleşti.

Coşku içersinde geçen Cumhuriyet Bayramı törenimiz saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Vali yardımcımız Sayın Namık Kemal Nazlı, Çankaya İlçe Kaymakamımız Sayın Murat Duru, Ankara İl Milli Eğitim   Müdürümüz    Sayın    Harun Fatsa   ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ayhan Işık'ın katılımıyla gerçekleşen törende, Cumhuriyet konulu yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından öğrencilerimizden oluşan oratoryomuz geçmişten günümüze Milli Bağımsızlık duygusunun Büyük Önder Mustafa Kemal ile verilen Kurtuluş Savaşı'mız sonrasında Cumhuriyete  dönüşmesini sundular. Törenimiz marşlar eşliğinde coşkuyla sona erdi. Tören sonrası resim sergisi gezildi ve misafirler için kokteyl düzenlendi.

Programın hazırlanmasında büyük emek veren öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Törenden görüntüler