OKULUMUZDA ATATÜRK LİSELİYİZ TÖRENİ YAPILDI
Okulumuzda 25 Ekim 2022 tarihinde, lisemizi kazanarak Atatürk Liseliliğe ilk adımını atmış olan hazırlık sınıfı öğrencilerimiz için Dr. Erol Üçer Konferans Salonu’nda “ Atatürk Liseliyiz ” töreni yapıldı.

Törene, okul idarecilerimizin yanı sıra, vakfımız ve mezunlar derneğimiz temsilcileri, velilerimiz, eski mezunlarımızda katıldı. Tören İstiklal Marş’ımızın okunmasıyla  başladı.

Programda okulumuzun geçmişten bugüne geliş öyküsü tarihsel perspektif içerisinde öğrenci ve misafirlerimize slaytlar eşliğinde sunuldu.

Sunumun ardından okul müdürümüz Adil Yaman tören konuşmasında ülke ve dünya çapında pek çok ünlü yetiştirmiş olan okulumuz da, ” Atatürk Liseli olmak bir ayrıcalıktır ” sözünü vurgulayarak okulumuzun gençlerimize pek çok değer katacağını, gençlerimizin ülkesine faydalı bireyler olarak yetişmeleri gerektiğini, kaybolmayan bir azim ve kararlılıkla çalışmalarına devam etmeleri gerektiğini vurguladı. Yaman, öğrencilerimizin okulumuzda geçirecekleri yılların çok kıymetli olduğunu hatırlatarak, Atatürk Liseliliğin bir ömür boyu sürdürülmesi gereken bir aidiyet olduğundan bahsetti.

Adil Yaman konuşmasının devamında vakfımızın ve merhum Erol Üçer’in okulumuz ve gençlerimiz için yaptığı çok önemli katkılardan bahsetti. Bu konudaki minnettarlığını dile getirdi.

Konuşmanın ardından okulumuz için gerek maddi gerekse manevi anlamda pek çok emeği bulunan, katkı sağlayan vakıf, mezunlar derneği temsilcilerimize ve eski mezunlarımıza bu çalışmalarından dolayı birer plaket verildi.

Törenin devamında okulumuzu en yüksek puanla kazanan öğrencimiz ve 12. Sınıf öğrencilerimiz günün anlamına yönelik konuşmalar yaptı, öğrencilerimizin oluşturduğu müzik grubu dinletisi misafirlerimizin beğenisine sunuldu.

Dinletinin devamında hazırlık sınıfı öğrencilerimize rozetleri takıldı ve fotoğrafları çekildi.

Bizde vakıf olarak aramıza katılan yeni Atatürk Liselilere hoş geldiniz diyor “Atatürk Liseli olmak bir ayrıcalıktır.” sözlerini tekrar ediyor, öğrencilerimizin bir ömür boyu sürecek olan Atatürk Liselilik ruhunu yaşatacaklarına canı gönülden inanıyoruz.

Programın hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

 Törenden görüntüler
  
118 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ANKARA ATATÜRK LİSESİ

ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİ
Üyelik Girişi
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam124
Toplam Ziyaret243302
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar27.085027.1935
Euro28.828128.9436
Hava Durumu