MÜNAZARA TOPLULUĞUMUZ, İKİ TAKIM İLE TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA

Yeşilay Liseler Arası Münazara Turnuvası, MEB  ve Münazara Hitabet Derneği işbirliği ile 12-13 Haziran 2022  tarihinde gerçekleştirildi. Büyük turnuva öncesinde eğitimler, il seçmeleri ve kamplardan oluşan aşamaları tek tek gerçekleştiren   okulumuz, Online Münazara Bölge Şampiyonasına, üç  takımla katılmaya hak kazandı.

9 E sınıfından Ceylin Gülce Özkaya ve 9 D sınıfından Hakan Efe Pala'nın oluşturduğu takımımız turnuva sürecinde okulumuzu başarıyla temsil ettiler ve turnuvayı üst sıralarda tamamladılar.

10 A sınıfından Beren Aluçlu ve 9 0 sınıfından Yavuz Saylam kendi bölgelerindeki ilk 8 takıma girerek 22-23 Haziran tarihlerinde İstanbul'da gerçekleşecek olan Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandılar.

10 B sınıfından Yurdanur Yolcu ve yine 10 B sınıfından Ayşe Merve Muratoğlu 'nun oluşturduğu takım  da  kendi bölgelerinde ilk 8'e girerek Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandılar ve   Ankara-İzmir bölge yarı finaline kadar da yükseldiler. Yüz kişinin üstünde katılımcının olduğu turnuvada Merve en iyi 5. konuşmacı olurken, Yurdanur ve Beren 7. sırayı paylaştılar. Yavuz da turnuvayı en iyi 16. konuşmacı olarak tamamladı.

Tüm öğrencilerimizi ve tarih öğretmenimiz Aysu Atay'ı tebrik ediyor, girecekleri turnuvalarda başarılar diliyoruz.

  
268 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ANKARA ATATÜRK LİSESİ

ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİ
Üyelik Girişi
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam101
Toplam Ziyaret268300
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.171532.3004
Euro34.902035.0419
Hava Durumu