OKULUMUZDA KÜLTÜR GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Ankara Atatürk Lisesi

Uluslararası Kültür Günü

 
Okulumuz öğrencileri, İngilizce'nin yanı sıra ikinci yabancı dil olarak seçtikleri İspanyolca, Rusça, Almanca, Fransızca, Çince eğitimi de alıyorlar.

İkinci dil öğrenen öğrencilerimiz, hem öğrendikleri dilleri pekiştirmek hem de o ülkelere ait kültürel özellikleri daha yakından tanımak ve tanıtmak için Atatürk Lisesi Uluslararası Kültür Günü ”etkinliği düzenliyorlar.

Etkinliğe öğretmenleri rehberliğinde hazırlanan öğrencilerimiz, okul bahçesinde ve konferans salonunda gösteriler hazırlıyor; o ülkeye ait müzik, dans gösterileri yaparak, okul bahçesinde stantlar kurarak faaliyet gösteriyorlar. Yapılan bu çalışmalar öğretmen, öğrenci ve davetlilerimizin yoğun ilgisi ve beğenisi ile karşılanıyor.

 Etkinlikte öğrencilerimiz, izleyenlere Rus, Fransız, Alman, Çin, İspanyol dans ve müziklerinden örnekler sunarak bir kültür ziyafeti verdiler. Bahçede açtıkları stantlarda, eğitimini gördükleri ülkelere ait kültürel özelliklerin ve damak tatlarının bazılarını öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve velilerimizin beğenisine sundular.
 

Böyle bir çalışmaya öncülük eden ve emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyoruz.

 
20-05-2022

20-05-202220-05-202220-05-202220-05-202220-05-2022