YIL SONU KURSLARI

 Önceki Yıllarda yapılan  Yıl Sonu Yabancı Dil Kursları

BURS KULUBÜ

" Vakfımız bünyesinde kurulmuş olan Burs Kulübü’ne,gerek Mezunlarımızın gerekse hayırsever dostlarımızın yaptıkları katkılar sayesinde lise ve üniversite öğrencilerine verdiğimiz burs sayısı, sürekli artış göstermektedir. "

  Bu yıl için lise öğrencilerine 200,00 TL
  Üniversite öğrencilerine       350,00 TL

burs verilmektedir.

Burs Kulübü üyelerimizin sayısı arttıça eğitime katkı
imkânımızda o nispette artacaktır.
Burs Kulübü üyelerimize katkılarından dolayı
şükranlarımızı sunarız.

Üye olmak isteyen değerli 
dostlarımızı aramızda görmekten kıvanç duyarız.

Banka Hesap No :
Garanti Bankası Necatibey Şb. 130-6298287

IBAN: TR32 0006 2000 1300 0006 2982 87


Ayrıntılı bilgi için: Eren DEMİR
Tel: 0312 248 42 84
e-mail: eren.demir@gama.com.tr

 

OKULUMUZDA OTİZM AAL'21 ETKİNLİĞİ YAPILDI
26 Kasım 2021 Cuma günü Ankara Atatürk Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri tarafından başlatılan Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamındaki “ Bana İki Saatini Ayırır Mısın? " projesinin iki etkinliği birden gerçekleştirildi.

Önce okulumuz öğrencilerine farkındalık kazandırmak için Ankara Atatürk Lisesi A Blok girişinde gönüllü öğrencilerimizin hazırladığı yiyeceklerin ve ebru faaliyetinde yapılan ebrulardan hazırladığımız kitap ayraçlarının, bağış yoluyla toplanan kitap ve takıların satıldığı kermes başladı. Kermesi ziyaret edenlere standlarda projemizin broşürleri dağıtılarak bilgilendirildi ve projemiz tanıtıldı ve kitap ayraçları hediye edildi. Bu kermesten elde edilen gelirle otizmli öğrencilere eğitici materyal sağlanacak ve “Veli Kitaplığı” oluşturulacak.

Piknik etkinliğimiz ,Ankara Lions Kulübü Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrenci, öğretmen ve velilerinden oluşan 17 kişilik grup okulumuza giriş yaptığında onları karşılayıp okulda kısa bir gezinti yaptırdık, konuklarımızı öğretmenler odasında misafir ettikten sonra arka bahçede hazırlanmakta olan ikramlarda bulunduk.
Otizmli öğrencilerin velilerinin ifadesine göre çocuklar çok mutlu olmuşlar ki bu da bizim amacımıza ulaştığımızı gösteriyor.

Bu proje sayesinde hem otizmli kardeşlerimiz ile kaynaşıldı, hem de onlar, ebeveynleri ve öğretmenlerinden başka insanlarla vakit geçirerek sosyalleştiler. Onlar, yeni deneyimler yaşadılar, bizim öğrencilerimiz de otizmli bireylerle nasıl iletişim kurabileceklerini ve onlarla nasıl kaynaşabileceklerini öğrenerek bu konuda farkındalık kazandılar.

OTİZM AAL GRUBU

Böylesine duyarlı ve başarılı bir projede emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.Etkinlikten görüntüler


  
29 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ANKARA ATATÜRK LİSESİ

ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİ
Üyelik Girişi
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam71
Toplam Ziyaret184480
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.392613.4463
Euro15.178615.2394
Hava Durumu