OKULUMUZDA OTİZM AAL'21 ETKİNLİĞİ YAPILDI
26 Kasım 2021 Cuma günü Ankara Atatürk Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri tarafından başlatılan Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamındaki “ Bana İki Saatini Ayırır Mısın? " projesinin iki etkinliği birden gerçekleştirildi.

Önce okulumuz öğrencilerine farkındalık kazandırmak için Ankara Atatürk Lisesi A Blok girişinde gönüllü öğrencilerimizin hazırladığı yiyeceklerin ve ebru faaliyetinde yapılan ebrulardan hazırladığımız kitap ayraçlarının, bağış yoluyla toplanan kitap ve takıların satıldığı kermes başladı. Kermesi ziyaret edenlere standlarda projemizin broşürleri dağıtılarak bilgilendirildi ve projemiz tanıtıldı ve kitap ayraçları hediye edildi. Bu kermesten elde edilen gelirle otizmli öğrencilere eğitici materyal sağlanacak ve “Veli Kitaplığı” oluşturulacak.

Piknik etkinliğimiz ,Ankara Lions Kulübü Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrenci, öğretmen ve velilerinden oluşan 17 kişilik grup okulumuza giriş yaptığında onları karşılayıp okulda kısa bir gezinti yaptırdık, konuklarımızı öğretmenler odasında misafir ettikten sonra arka bahçede hazırlanmakta olan ikramlarda bulunduk.
Otizmli öğrencilerin velilerinin ifadesine göre çocuklar çok mutlu olmuşlar ki bu da bizim amacımıza ulaştığımızı gösteriyor.

Bu proje sayesinde hem otizmli kardeşlerimiz ile kaynaşıldı, hem de onlar, ebeveynleri ve öğretmenlerinden başka insanlarla vakit geçirerek sosyalleştiler. Onlar, yeni deneyimler yaşadılar, bizim öğrencilerimiz de otizmli bireylerle nasıl iletişim kurabileceklerini ve onlarla nasıl kaynaşabileceklerini öğrenerek bu konuda farkındalık kazandılar.

OTİZM AAL GRUBU

Böylesine duyarlı ve başarılı bir projede emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.Etkinlikten görüntüler


  
345 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ANKARA ATATÜRK LİSESİ

ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİ
Üyelik Girişi
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret259592
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar30.936531.0605
Euro33.581633.7162
Hava Durumu