OKULUMUZDA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMALARI YAPILDI

Okulumuzda Öğretmenler Günü Kutlamaları Yapıldı


24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri’nce Başöğretmenliğinin kabul edildiği gündür.

Bu tarihten sonra ülkemizde her 24 Kasım tarihi Öğretmenler Günü olarak kutlanır.
Öğretmenler Günü kutlamalarında Türk öğretmeninin toplumdaki önemini ve değerini belirtmek,öğretmenler ve öğrenciler arasında sevgi, saygı ve dayanışma bağlarını güçlendirmek, emekli olan öğretmenleri saygıyla anmak, öğretmenlik mesleğine
yeni atılan öğretmenlerde mesleklerinin yüceliğinin bilincini uyandırmak amaçlanıyor.

Her Öğretmenler Günü’nde, düşünce varlığımızın mimarları olan öğretmenlerimizi sevgi ve saygı ile anıyor, onların yüceliğini topluma bir kez daha duyuruyoruz.

Tüm ülkede kutlanan Öğretmenler Günü, okulumuzda da 24 Kasım 2021 tarihinde, okulumuz Dr. Erol Üçer Konferans Salonunda ve  öğretmenler odasında düzenlenen bir etkinlikle kutlandı.

Konferans salonumuzdaki program Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve şehit öğretmenlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

Programa Okul İdaresi,
Vakfımız temsilcileri , tüm öğretmelerimiz ve öğrencilerimiz katıldı. Güzel ve neşeli anlar içerisinde geçen kutlamalar, okul müdürümüz Adil Yaman'ın, Atatürk Lisesi Eğitim Vakfı Koordinatörümüz Gönül Ertuna’nın  ve Edebiyat Öğretmenimiz Bilsen Acarsoy'un günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapması ile devam etti.

Daha sonra program 
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenimiz Adil Arslan 'ın "Ziller Çalacak" isimli şiiri ,11-E Sınıfı öğrencilerimizden Sıla Yılmaz'ın Fazıl Hüsnü Dağlarca'nın "Öğretmen" adlı şiirini  seslendirmesi ,okulumuz bilişim öğretmeni Ayşegül Yılmaz'ın hazırladığı Şehit öğretmenlerimizle ilgili slayt show’un izlenmesi ile sürdü.

Programda önceki yıllarda emekli olan 8 öğretmenimize okulumuz ve vakfımızın bir anı olarak kalması için  hazırladığı plaket ve hediyeleri taktim edildi.Bu seramoninin ardından öğrencilerimizin hazırladığı şarkılar öğretmen ve öğrencilerimizin güzel anlar geçirmesine neden oldu.

Konferasn salonunda biten  program öğretmenler odasında vakfımızın öğretmenlerimiz için hazırladığı ikramların sunulması ve fotograf çekimleri ile sona erdi.

Bizde 
tüm öğretmenlerimizin bu müstesna gününü bir kez daha kutluyor ve iyi ki varsınız diyoruz.
 Kutlamalardan görüntüler
  
273 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ANKARA ATATÜRK LİSESİ

ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİ
Üyelik Girişi
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam126
Toplam Ziyaret243304
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar27.085027.1935
Euro28.828128.9436
Hava Durumu