VAKFIMIZA GELEN MEKTUPLAR
                                                                                                                                                          14/10/2021
ATATÜRK LİSESİ EĞİTİM VAKFI BAŞKANLIĞINA 

Ben, Ankara Atatürk Lisesi Alev Vakfı bursiyerlerinden Esra Başaran. Lise ve üniversite eğitim hayatım boyunca yanımda olup bana her anlamda destek olduğunuz için öncelikle Alev Vakfına ve Gönül Ertuna’ya çok teşekkür ederim.

Atatürk Lisesini kazandığımda çok mutlu olmuştum çünkü istediğim okula gidebilme şansı edebilmiştim. Ancak Alev Vakfıyla tanışıp bu kadar güzel tecrübeler kazanacağımı hayal edememiştim. İlk senemde İngiltere’ye dil okuluna burslu bir şekilde gidebilme fırsatını bana verdiğiniz için çok ama çok mutlu olmuştum. Böyle güzel bir tecrübeyi, bana erken yaşta yaşama imkanı sunmuştunuz. Eğitimin yanı sıra, farklı kültürler tanıma, çeşitli ülkelerden arkadaş edinme ve özellikle özgüvenimin artması gibi kazanımlar elde etmiş oldum.

2015 senesinde ODTÜ Moleküler Biyoloji ve Genetiği kazandığımda da Alev Vakfı olarak hep yanımdaydınız. Liseden sonra, üniversite eğitim hayatım boyunca da burs vererek bana her zaman destek oldunuz. Bu süreçte Gönül Hocam ile görüşüp neler yaptığım hakkında konuşmalar yapıyorduk. Onun tavsiyeleri ve manevi desteği sayesinde kendimi bir adım daha da öne atmaya çalıştım. 2019 senesinde, İtalya’da European Institute of Oncology Enstitüsünde stajımı yaptım. Böylelikle bakış açım genişledi ve kendime olan güvenim daha da arttı. Artık kendim için koyduğum hedefler de yükseldi çünkü sizin hem maddi hem de manevi desteğinizle kendi potansiyelimi keşfedip, ortaya çıkarabildim. O nedenle, sizin desteğiniz benim için her zaman kıymetlidir. Bunu, hayatım boyunca asla unutamam.

Şu an Koç Üniversitesi Hesaplamalı Bilimler ve Mühendislik programında doktora öğrencisiyim. Akademik hayatıma devam edip, başarılı bir akademisyen olmayı hedefliyorum ve bunun için de daha çok çalışıyorum. Sizlerin desteğiyle daha da iyi yerlere geleceğimden eminim. Beni, bu serüvende Alev Vakfı olarak yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ederim. Gönül Ertuna ve Özgür Seyhan’a da özellikle teşekkürlerimi iletmek isterim.

Sevgilerle,

Esra BAŞARAN
  
449 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ANKARA ATATÜRK LİSESİ

ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİ
Üyelik Girişi
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam95
Toplam Ziyaret268294
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.171532.3004
Euro34.902035.0419
Hava Durumu