ÇANAKKALE ZAFERİMİZİN 106. YILI KUTLU OLSUNÇanakkale Zaferi'nin üzerinden 106 yıl geçti. Türk milleti destansı bir zafere imza atarak İngiliz-Fransız güçlerini Çanakkale'de dar etmeyi başardı.

Binlerce kahramanlık hikayelerinin anlatıdığı Çanakkale Zaferi, Çarlık Rusya'sının yıkılmasına yol açmış ve Ruslar'ın sıcak denizlere inme hayalleri suya düşmüştür.Kahraman Türk ordusunun Çanakkale Cephesi'nde verdiği mücadele yalnızca Türk tarihinin değil bütün dünya tarihinin akışını etkileyecek derecededir.

Bu cephede alınan galibiyet ile dünya ülkelerinin güç dengeleri değişmiş ve yüce Türk milletinin belirleyici ve yönlendirici gücünü bir kere daha gözler önüne sermiştir.  Çanakkale Cephesi'nin verdiği azim, umut ve kararlılık Kurtuluş Savaşı'nın meşalesini de ateşlemiştir.

Çanakkale, Türk ulusunun bağımsızlık ve hürriyet söz konusu olduğunda ne denli kararlı ve kahraman olduğunu gösteren önemli bir semboldür.Çünkü Türk ordusu üstün muharebe taktiklerini, silah gücü bakımından çok üstün bir güce karşı ustalıkla kullanmış,aynı zamanda  dünya harp tarihi, Çanakkale'de Türk askerinin insancıllığına ,merhametine şahit olmuştur. Her siperde ayrı bir destan başlatan askerlerimiz, düşmana karşı verdiği  mücadeleyi zaferle sonuçlandırdığında, dünya'ya  " Çanakkale Geçilmez! " ilkesini bir daha silinmemek üzere haykırmıştır.

Her yönüyle bir kahramanlık destanı olan Çanakkale Zaferi, 106.yıl dönümünde de gelecek nesillere  ders vermeyi başarmaktadır.

Bu kahramanlık destanını yazan tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve özlemle yad ediyor; başta Gazi Mustafa Kemal  Atatürk olmak üzere tüm destan kahramanlarımızın  aziz hatıraları önünde saygı ile eğiliyoruz.

Ruhları şad, mekanları Cennet olsun
Ankara Atatürk Lisesi 18 Mart ile ilgili Videolar


https://youtu.be/zKiZ1AE-Ut4

https://youtu.be/YEBLqB9qvGk
  
484 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ANKARA ATATÜRK LİSESİ

ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİ
Üyelik Girişi
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam43
Toplam Ziyaret218614
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.772118.8473
Euro20.425820.5076
Hava Durumu