ÖĞRENCİMİZDEN BÜYÜK BAŞARI
Goethe Enstitüsü ve YFU işbirliğiyle, Almanya'da bir yıllık YFU kültürlerarası değişim programı için bu yıl 6. kez verilen  % 100 Pasch Bursu  mülakatları sonucunda 10 E sınıfı öğrencilerinden Ediz Metehan YAŞAR, Türkiye çapındaki 18 özel ve devlet Pasch okullarından katılım sağlayan 52 öğrenci arasından, büyük bir başarı  göstererek Almanya' da 1 senelik eğitim görmek için %100 burs hakkını kazanmıştır.  
 
Almanya'da bir yıl boyunca YFU Kültürlerarası Değişim Programına %100 burslu katılmak üzere seçilmeye hak kazanan 2 öğrenci aşağıda listelenmiştir:

- Ankara Atatürk Lisesi'nden Ediz Metehan YAŞAR
- İzmir Kız Lisesi'nden Göktuğ Furkan ARICA

Bu başarılarında dolayı öğrencilerimizi, Pasch Koordinatörü Gülten Morgen ve Almanca öğretmenimiz Meliha Bulut’u kutluyoruz.

İki aşamalı mülakatların ilk aşamasını geçen 7 öğrencimiz de YFU değişim programları kapsamında kısmi burslu olarak Almanya değişim programına katılmaya hak kazanmıştır.

Goethe Enstitüsü
 

Goethe-Enstitüsü, Almanya'nın dünya çapında etkinlik gösteren kültür enstitüsüdür. Almancanın yurt dışında öğrenilmesini teşvik ediyor ve uluslararası kültürel iş birliği çalışmalarına katkıda bulunuyor. Kültürel, toplumsal ve politik yaşama ilişkin bilgilerle Almanya'yı tüm yönleriyle tanıtıyor. 

 

YFU Nedir?

 

Youth For Understanding (YFU) 64 ülkede faaliyet gösteren uluslararası bir kültürlerarası değişim kuruluşudur. Dünyanın en eski, büyük ve saygın değişim kuruluşlarından birisi olan YFU, değişen ve birbirine bağımlı yeni bir dünyada gençleri sorumluluklarına hazırlayarak, yeni fırsatlarla tanıştırmayı hedefler.

YFU, dünyadaki kar amacı gütmeyen en büyük ve güvenilir iki öğrenci değişim kuruluşundan birisi olarak her yıl binlerce lise öğrencisinin farklı bir ülkede öğrenimlerinin bir bölümlerini geçirmelerine yardımcı olur.

 

  
704 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ANKARA ATATÜRK LİSESİ

ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİ
Üyelik Girişi
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam42
Toplam Ziyaret218613
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.772118.8473
Euro20.425820.5076
Hava Durumu