DERS ZİLİ YENİDEN ÇALDI
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle mart ayından beri kapalı olan okullar gibi okulumuzda 12 Ekim 2020 tarihinde, alınan sıkı tedbirler çerçevesinde, seyretilmiş uygulamayla kapılarını yeniden eğitim ve öğretime açtı. Bu yeni  süreçte okulumuzda  öğrencilerimizin sağlık  ve güvenliği açısından her türlü tedbirler okul idaremizce alındı. Uzunca bir sürenin ardından yeniden okullarına arkadaş ve öğretmenlerine kavuşmuş olan öğrencilerimize ve üzerlerine büyük görev düşen öğretmenlerimize başarılı ve sağlık dolu bir eğitim süreci diliyoruz.

Aşağıda okul müdürümüz Adil Yaman'ın bu yeni dönemle ilgili okulumuz veli ve öğrencilerine yönelik açıklamasını yayımlıyoruz.Sayın velimiz, sevgili öğrencimiz.

12 Ekim Pazartesi gününden itibaren okulumuz 12. Sınıf öğrencileri ve Hazırlık sınıfı öğrencileri okulda 2 gün 8+8 16 saat yüz yüze eğitime başlayacaklardır. Dersler sabah saat 08:00 da başlayacaktır. Yüz yüze dersler 30 dakika olacak. Teneffüs 10 dakika olacak. Öğle arası olmayacak ve öğrenciler derslerin bitiş saatine kadar okul bahçesi dışına çıkartılmayacaklardır. Yüz yüze eğitim isteğe bağlı olup. Devam zorunluluğu olmayacak. Yüz yüze eğitime katılmayacak öğrencilerin velileri okula katılmak istemediklerine dair dilekçe vereceklerdir.
Yüz yüze eğitime katılmayacak öğrenciler yüz yüze eğitimde işlenen konulardan sorumlu olacaklar. Okulda yüz yüze işlenen konuları EBA ve EBA TV den takip edeceklerdir.
Sınıflar sınıf mevcuduna göre eşit öğrenci sayısı olmak kaydıyla ikiye bölünecektir. Bir sınıfta bulunan öğrencilerin ilk yarısı 1. Gurup, ikinci yarısı 2. Gurup olacaktır. Tek sayılı sınıflarda artan bir öğrenci 2. Gurupta yer alacaktır. Birinci gurup okulda derste iken ikinci gurup aynı saatte sınıfa bağlanarak uzaktan okuldaki dersi izleyecektir. Daha sonra okuldaki o derse ikinci gurup gelecek birinci gurup evden izleyecektir. Yüz yüze okulda işlenen dersle dışında kalan dersler ve okulda işlenen derslerin kalan kısmı uzaktan işlenecektir. Ders programı okul sitesinde yayınlanacak ve bilgilendirme yapılacaktır.
Covid-19 tedbirleri kapsamında okul yemekhanesi ve kantinler kapalı olduğundan öğrencilerimiz yiyecek ve içeceklerini evlerinden getireceklerdir. Alış veriş için okul dışına öğrenci çıkamayacaktır. Öğrencilerimiz MEB öğrenci kılık kıyafet yönetmeliğine uygun giyinerek okula gelecektir. (Okul Formasıyla) Hazırlık sınıfları B-Blok sınıflarında, 12. Sınıflar C-Blok sınıflarında yüz yüze derslerini işleyeceklerdir.
Okula gelen tüm öğrencilerimiz Covid-19 tedbirlerine istisnasız uyacaklardır. Öğrencilerimizin ateşleri evde ölçülecek, ateşi yüksek olan veya hastalık belirtileri gösteren öğrenciler kesinlikle okula gönderilmeyecektir. Birinci gurup öğrenciler sarı etiketli sıralara, ikici gurup öğrenciler turkuaz etiketli sıralara oturacaklardır. Her öğrenci her gün aynı sırasına oturacaktır. Her öğrencimiz yanında ıslak mendil, yedek maske ve dezenfektan bulunduracaktır. Öğrenciler sosyal mesafeye dikkat edecekler diğer öğrencilerle kitap silgi kalem vb. alış verişinde bulunmayacaklardır. Tüm öğrencilerimizin HES kodları velileri tarafından veya kendileri tarafından HES uygulamasından veya E-Devlet üzerinden oluşturulacak ve kontrol için sorulduğunda söylenecektir.
 
                                                                                                                                      Adil YAMAN
                                                                                                                                     Okul Müdürü
  
522 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ANKARA ATATÜRK LİSESİ

ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİ
Üyelik Girişi
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam50
Toplam Ziyaret218621
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.772118.8473
Euro20.425820.5076
Hava Durumu