KORKMA, SÖNMEZ BU ŞAFAKLARDA YÜZEN AL SANCAK

İstiklâl Marşımızın Kabulünün
99. Yıl Dönümü Törenle Kutlandı


Tarih 12 Mart 2020, bugün İstiklal Marşımızın kabulünün 99. yıl dönümü. Milli Marşımız o günden bugüne, milli mücadelemizin en güzel ifadesi olmuş,ülkemizin en buhranlı döneminde halkımıza umut ve mücadele ruhunu aşılamıştır.

İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy,bu eseri Türk Milletine armağan etmiş ve yarışma sonucunda konulan ödülü de ihtiyacı olmasına rağmen almamıştır. Marşımızın ilk iki kıtası protokol gereği bestelenmiş olarak okunmaktadır.

Tüm yurtta olduğu gibi okulumuzda da Dr.Erol Üçer Konferans salonunda da, İstiklal Marşımızın kabulünün 99. yıl dönümü ve Mehmet Akif ’i Anma Programı düzenlendi.Program öğretmenlerimizden Yasemin Şenel (Edebiyat),Nevin Topçu (Müzik) ,A.Nurcihan Kırılmaz (Resim),Oğuzhan Önder (Felsefe),Ali Eroğlu (Müzik) ,Muharrem Ceylan (Müzik) öğretmenlerimizin rehberliğinde ve öğrencilerimizin katkılarıyla hazırlandı.

Program; saygı duruşu ve İstiklâl Marşımızın okunmasının ardından, marşımızın kabulünün kısa tarihçesinin anlatılması,günün anlam ve önemine ilişkin  şiirlerin okunması AAL orotoryo'sunun  günün anlamına uygun müzikler seslendirmesi ve İstiklâl Marşımızın kabulünü anlatan kısa bir oyunun izleyenlere sunulmasının ardından programda görev alan öğretmen,öğrenci ve okul idarecilerimizin birlikte fotograf çekilmesi ile son buldu.

Başta İstiklal Savaşımızın büyük komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz. 

Ruhlarınız şad olsun!Törenden görüntüler


  
683 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ANKARA ATATÜRK LİSESİ

ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİ
Üyelik Girişi
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam43
Toplam Ziyaret218614
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.772118.8473
Euro20.425820.5076
Hava Durumu