YIL SONU KURSLARI

 Önceki Yıllarda yapılan  Yıl Sonu Yabancı Dil Kursları

BURS KULUBÜ

" Vakfımız bünyesinde kurulmuş olan Burs Kulübü’ne,gerek Mezunlarımızın gerekse hayırsever dostlarımızın yaptıkları katkılar sayesinde lise ve üniversite öğrencilerine verdiğimiz burs sayısı, sürekli artış göstermektedir. "

  Bu yıl için lise öğrencilerine 200,00 TL
  Üniversite öğrencilerine       300,00 TL

burs verilmektedir.

Burs Kulübü üyelerimizin sayısı arttıça eğitime katkı
imkânımızda o nispette artacaktır.
Burs Kulübü üyelerimize katkılarından dolayı
şükranlarımızı sunarız.

Üye olmak isteyen değerli 
dostlarımızı aramızda görmekten kıvanç duyarız.

Banka Hesap No :
Garanti Bankası Necatibey Şb. 130-6298287

IBAN: TR32 0006 2000 1300 0006 2982 87


Ayrıntılı bilgi için: Eren DEMİR
Tel: 0312 248 42 84
e-mail: eren.demir@gama.com.tr

 

MERHUM VAKIF BAŞKANIMIZ EROL ÜÇER'İ OKULUMUZDA YAPILAN BİR TÖRENLE ANDIK
Vakfımızın Kurucusu ve Başkanı, Eğitim Sevdalısı Merhum EROL ÜÇER’i 2 Mart 2020 tarihinde okulumuz Dr. Erol Üçer Konferans Salonunda okul idaresi, öğretmenlerimiz, vakıf yönetim kurulu üyelerimiz, okul aile birliği temsilcileri, Atatürk Liseliler Derneği yönetim kurulu üyeleri, öğrencilerimiz, mezunlarımız ve tüm sevenlerinin katıldığı bir törenle andık.

Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerimiz Fatma Sinan Aslan, Tarih öğretmenimiz Aysu Atay, nezaretinde ve öğrencilerimizin yoğun emekleriyle düzenlenen tören; başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, olmak üzere tüm şehitlerimiz ve vakıf başkanımız Erol Üçer ile eğitime gönül vermiş tüm eğitim neferleri için saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunması ile başladı.

Bu seramoninin ardından tören, merhum başkanımız Erol Üçer’in hayatını, gönül verdiği, sevdalısı olduğu okulunu, vakıf ve öğrencilerle ilgili anılarını içeren slâyt gösterimi ve Vakıf Başkanımız Canan Üçer Çamlıbel ile öğrencilerimizin günün anlamına yönelik yaptıkları video röportaj ile devam etti.

Tören; vakıf koordinatörümüz Gönül Ertuna'nın duygu ve düşüncelerini paylaşması ve vakıf yönetim kurulu üyemiz, aynı zamanda Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğretim üyesi Prof. Fazlı Can'ın hazırladığı Erol Üçer’i nasıl tanıdım? ve Erol Üçer’in hayatında noktalar nasıl birleşti? Konulu slayt anlatısı ile sürdü.

Sunumun ardından eski mezunlarımızın merhum vakıf başkanımız ile ilgili duygularını paylaştıkları yazıları okuması  törene başka bir güzellik kattı.

Tören sonunda merhum Erol Üçer'in de herdaim vurguladığı gibi Atatürk Liseli olmak ; vatanını milletini  çok sevmek, çok çalışmak ve ona canla başla hizmet etmektir, okulunun adını ve o ruhu her daim taşımaktır ilkelerinden yola çıkılarak bu ruhu taşıdığı, tüm öğrenci arkadaşlarınca da onay gören  11 M Sınıfından Nazlı Senay Özbilge  "Dr.Erol Üçer Yılın Atatürk Liselisi" ödülünü almaya hak kazandı. Öğrencimize ödülü Vakıf Başkanımız Canan Üçer Çamlıbel tarafından takdim edildi.
Tören toplu fotoğraf çekimi, okul koridorlarında hazırlanan panoların gezilmesi ve bugüne özel hazırlanan ikramın yapılması ile sona erdi.
 
Çok güzel hazırlanmış ve duygusal anların yaşandığı bu tören için emeği geçen ve katılımda bulunan herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.
 
Sizden madden ayrıldığımız için tarifsiz derecede üzgünüz; ancak gösterdiğiniz erdemli yolda sizden aldığımız heyecan, azim ve kararlılık ile bize bıraktığınız manevi mirasınız olan Vakfımızı sönmeyen bir meşale olarak devam ettirmeye maneviyatınız önünde
söz veriyoruz.

Sizi asla unutmayacağız.

Ruhunuz şad olsun…
 Törenden Görüntüler 


Törenden bir görünüm

Vakıf koordinatörümüz Gönül  Ertuna konuşmasını yaparken

Vakıf yönetim kurulu üyemiz, aynı zamanda Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Fazlı Can sunumunu yaparken

Eski mezunlarımız vakıf başkanımız Dr. Erol Üçer'le ilgili konuşmalarını yaparken

Vakıf başkanımız Canan Üçer Çamlıbel "Dr.Erol Üçer Yılın Atatürk Liselisi"ödülünü alan 11 M sınıfı öğrencimiz Nazlı Senay Özbilge ile 

Tören sonunda toplu bir fotograf  
514 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ANKARA ATATÜRK LİSESİ

ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİ
Üyelik Girişi
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam7
Toplam Ziyaret176856
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.47469.5126
Euro10.990311.0344
Hava Durumu