HOŞ GELDİN ATAM!
                     

HOŞ GELDİN ATAM!

Atamızın 27 Aralık 2019 tarihinde Ankarayı ziyaretinin 100. yılını okulumuz Dr.Erol Üçer Konferans Salonunda yapılan bir törenle kutladık.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 1919 yılında ilk kez geldiği Ankara’da adeta bir tarih yazmış;ülkeyi yeniden inşa etmiştir.Atatürk’ün Ankara’ya gelişi, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması ve Kurtuluş Savaşı’nın başlatılması için oldukça önemli bir olaydır.TBMM’nin kuruluşu ve Türk ordusunun kurulup çalışmalarına başlaması gibi birçok gelişme ve hazırlık, Ankara’da yapıldı. Milli Mücadele’nin merkezi haline gelen Ankara, o günlerden bugüne başkentlik görevi yapıyor. Anadolu’nun ortasında adeta unutulmuş bir şehir olan Ankara,Gazi Mustafa Kemal’i kucaklaklamış , onunla birlikte mücadeleye atılacak ruhu layıkıyla temsil etmiştir.Bu duygularla, milli mücadelenin ve ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin mimarı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü,Ankara’yı teşriflerinin 100’üncü yılında bir kez daha şükran ve minnetle yad ediyoruz.
Okulumuzdaki tören tarih öğretmenimiz Aysu Atay ve müzik öğremenimiz Muharrem Ceylan'ın önderliğinde, öğrencilerimizin katkılarıyla hazırlanmıştır.Kutlamalar büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.Törende günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaların yapılması ve kısa sinevizyon ve seymenlerin gösterisi yapıldı. Tören 
devamında, öğrencilerimizden oluşan koronun eserler seslendirmesi okulumuzda yapılan edebiyat yarışmasında ilk üç dereceye giren öğrencilerimizin ödüllerinin okul müdürümüz Adil Yaman ve vakıf koordinatörümüz Gönül Ertuna tarafından taktim edilmesi  ve okul müdürümüz Adil Yaman'ın günün anlam ve önemine binaen kısa bir konuşma yapması ve bu törende emeği geçenleri kutlamasının ardından tören toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Tören sonunda okul koridorlarımızı süsleyen "Eski Ankara Fotoğrafları"sergisinin açılışı yapılarak misafirlerimizin beğenisine sunuldu.

Törenden görüntüler

 Seymenler gösterilerini sunarken

Öğrencilerimizden oluşan okul koromuz eserlerini seslendirirken

Okulumuzda yapılan edebiyat yarışmasında derceye giren öğrencilerimiz okul müdürümüz Adil Yaman ve vakıf koordinatörümüz Gönül Ertuna'dan ödüllerini aldı .

Okul idarecilerimiz "Eski Ankara Fotoğrafları"sergisini açarken

  
707 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ANKARA ATATÜRK LİSESİ

ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİ
Üyelik Girişi
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam35
Toplam Ziyaret218752
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.772118.8473
Euro20.425820.5076
Hava Durumu