YIL SONU KURSLARI

 Önceki Yıllarda yapılan  Yıl Sonu Yabancı Dil Kursları

BURS KULUBÜ

" Vakfımız bünyesinde kurulmuş olan Burs Kulübü’ne,gerek Mezunlarımızın gerekse hayırsever dostlarımızın yaptıkları katkılar sayesinde lise ve üniversite öğrencilerine verdiğimiz burs sayısı, sürekli artış göstermektedir. "

  Bu yıl için lise öğrencilerine 200,00 TL
  Üniversite öğrencilerine       350,00 TL

burs verilmektedir.

Burs Kulübü üyelerimizin sayısı arttıça eğitime katkı
imkânımızda o nispette artacaktır.
Burs Kulübü üyelerimize katkılarından dolayı
şükranlarımızı sunarız.

Üye olmak isteyen değerli 
dostlarımızı aramızda görmekten kıvanç duyarız.

Banka Hesap No :
Garanti Bankası Necatibey Şb. 130-6298287

IBAN: TR32 0006 2000 1300 0006 2982 87


Ayrıntılı bilgi için: Eren DEMİR
Tel: 0312 248 42 84
e-mail: eren.demir@gama.com.tr

 

"BANA 2 SAATİNİ AYIRIR MISIN ?"
                

10 Aralık 2019 tarihinde okulumuz öğretmenlerinden Özlem İleri ve Ayşegül Baykal önderliğinde, on beş öğrencimiz ''Bana 2 saatini ayırır mısın?'' projesi kapsamında ilk ziyaretlerini Ankara Lions Kulübü Özel Eğitim Uygulama Okulu'na gerçekleştirdi.
Farkındalığı artırmak adına başlatılan proje oldukça ilgi gördü. Ziyaretler ve etkinlikler için 120 öğrencimiz gönüllü olmak için başvuruda bulundu. Proje kapsamında her hafta on beş öğrencimizin otizmli öğrencilerin ziyaretinin sağlanması, beraber etkinlikler yapılması planlanıyor.
Yapılan ilk ziyarette ziyaretçilere okul müdürü Can Çelik ve rehber öğretmen tarafından ön bilgilendirme yapıldı. Ardından ziyaretçi öğrencilerimiz gruplar halinde en fazla dört kişinin bulunduğu özel eğitim sınıflarına dağıtıldı. Özel eğitim öğretmenleri gözetimi ve yardımlarıyla otizmli öğrencilerle vakit geçirdiler. Sonrasında öğrencimizin katkılarıyla müzik dinletisi yapıldı. Dinleti sırasında müzik sınıfında öğrencilerimiz ve otizmli çocuklarımız iç içeydi, yüzlerde saf sevginin verdiği bir gülümseme mevcuttu. Veda etmeden önce ise hep birlikte şarkı eşliğinde dans edildi.
Öğretmen ve öğrencilerimizi bu duyarlılıklarından dolayı kutluyor ve çalışmalarının her daim devam etmesini temenni ediyoruz.

Ziyaretten görüntülerOkulumuz OTİZMAAL Gençlik Grubunun, Ankara Lions Kulübü Özel Eğitim Uygulama Okulu ile birlikte yürüteceği, amacı 200 gönüllü lise öğrencisinin otizmli öğrencilerle ikişer saat vakit geçirerek otizm bilinci ve farkındalığı kazanmasını sağlamak olan  "Bana 2 Saatini Ayırır Mısın?" başlıklı projesi Gençlik ve Spor Bakanlığından hibe almaya hak kazanmıştır.

Gönüllük esasına dayanan projemizin temel faaliyetleri; Seminer, gönüllü ziyaretleri ve müzik dinletileri, patates baskısı, bez çanta boyama, ebru çalışması, dans ve kostümlü skeçler, oyun oynama, pankart boyama, kermes, olimpiyatlar, piknik gibi aktivitelerden oluşmaktadır. 

OTİZMAAL Gençlik Grubu ingilizce öğretmenlerimiz Ayşegül Baykal  ve Özlem İleri eşliğinde çalışmalar yaparken 


  
384 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ANKARA ATATÜRK LİSESİ

ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİ
Üyelik Girişi
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam46
Toplam Ziyaret179642
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar12.070212.1185
Euro13.587613.6420
Hava Durumu