24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ OKULUMUZDA COŞKUYLA KUTLANDIÖğretmen bir kandile benzer,
kendini tüketerek başkalarına ışık verir.
(Atatürk)

Neden 24 Kasım Öğretmenler Günü? 

24 Kasım 1928 tarihinde açılan Millet Mektepleri’nde yaşlı, genç, çocuk, kadın demeden herkese yeni harflerle okuma yazma öğretilmiştir. Millet Mektepleri’nin açılışı ve Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü,1981 yılından beri 24 Kasım Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.
24 Kasım Öğretmenler Günü, öğretmenlik mesleğini icra edenleri onurlandırmak için çeşitli etkinliklerin düzenlendiği bir kutlama günüdür. Dünyanın birçok yerinde tarihleri farklı olsa da öğretmenler günü kutlamaları yapılmaktadır.
Okulumuzda da 25 Kasım 2019 tarihinde, Almanca dersi öğretmenlerimiz Meliha Bulut ve Neriman Dikmen,resim dersi öğretmenimiz Selma Barçın Gümüş ve ingilizce dersi öğretmenimiz Ayşegül Baykal koordinatörlüğünde öğretmenler odasında Öğretmenler Günü Kutlamaları yapıldı.Programa  Okul İdaresi, Okul Aile Birliği, Atatürk Liseliler Derneği temsilcileri ve Vakfımız yöneticileri ile öğretmelerimiz katıldı.Kutlama ;okul müdürümüz Adil Yaman ve vakıf koordinatörümüz Gönül Ertuna'nın öğretmenlerimize hitaben birer konuşma yapması ile başladı.Ardından Almanca öğretmenimiz Neriman Dikmen 'in öğretmen arkadaşlarına günün anlamı ile ilgili bir yazı okuması ile devam etti.Vakfımız gün nedeniyle yaptığı ikramlar eşliğinde öğretmenlerimize ait slayt show gösterimi ile devam eden proğram toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.Tüm öğretmenlerimizin bu güzel gününü kutluyoruz. 
Vakfımız satranç antrenörü ve beden eğitimi öğretmenimiz Muhharrem Aydın koordinatörlüğünde ,Öğretmenler Günü nedeniyle bir gelenek haline gelmiş olan “Öğretmenler Arası Satranç Turnuvası” 13 Kasım 2019 tarihinde okulumuz toplantı odasında yapıldı. Turnuva, öğretmenlerimizin hoşça vakit geçirdiği, daha çok kaynaştığı; kimi zaman heyecanlı, kimi zaman çekişmeli, kimi zaman da neşeli anların yaşandığı bir etkinlik oldu.

20 kadar öğretmenimizin katıldığı turnuvada,çekişmeli mücadeleler sonucunda sıralama şu biçimde oldu:

1. Timur Köseoğlu
2. Yavuz Dündar
3. Erkan Özdemir
4. Esra Kandilci

Tüm katılımcı öğretmenlerimize teşekkür ediyor ,dereceye giren öğretmenlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Kutlamadan görüntüler 


Okul müdürümüz Adil Yaman konuşmasını yaparken

Almanca öğretmenimiz Neriman Dikmen konuşmasını yaparken

Öğretmenlerimiz hep bir arada 

Öğretmenlerimiz kutlama pastasını keserken 
  
1044 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ANKARA ATATÜRK LİSESİ

ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİ
Üyelik Girişi
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam35
Toplam Ziyaret218752
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.772118.8473
Euro20.425820.5076
Hava Durumu