MUNAAL ‘19 KONFERANSIMIZ BAŞARI İLE SONA ERDİ

MUNAAL ‘19

 KONFERANSIMIZ BAŞARI İLE SONA ERDİ

                                                                          
                                        Konferansa davetli olarak katılan Vakıf  idarecilerimiz, görevli 
                                                              öğretmen ve öğrencilerimiz hep birlikte

2013-2014 eğitim öğretim yılında kurulan okulumuzun Model Birleşmiş Milletler (MUN) Kulübü, kuruluşundan itibaren yurt içi ve yurt dışında katıldığı 50’ye yakın MUN Konferansının her birinden birçok başarı ve ödüllerle döndü.

2018-2019 öğretim yılında Kulübümüz hem bu başarıları taçlandırmak,  okulumuzun adını daha fazla duyurmak,hem de kalitesini ortaya koymak ve dünya sorunlarına duyarlı bireyler yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla,kendi bünyesinde MUN (Model Birleşmiş Milletler) toplantısı düzenlemeye karar verdi.Konferans için ülkemizin, birçok ilinden ve Brezilya,Japonya, Zimbabwe, Özbekistan, Yunanistan,Kırgızistan, Ukrayna, Irak, Endonezya, Suudi Arabistan,Pakistan, Kanada gibi dünyanın birçok ülkesinden başvurular oldu.

Başvurular arasından en deneyimli delegeler MUNAAL için seçildi. Bu hazırlıklar sonucunda MUNAAL (Ankara Atatürk Lisesi Model Birleşmiş Milletler Konferansı), 26 Haziran 2018’de, yurt içi ve yurt dışından gelen 150 katılımcı ile başladı. Gerek yurt içinden gerekse yurt dışından akademisyenlerin toplantıya katılarak açılış konuşmalarını yaptığı konferansta, günümüz uluslararası sorunlarının çözümleri konuşuldu.

Düzenlenen konferans, dünyaca ünlü ve saygın bir yere sahip olan MUNTR Derneğinin ilk seferinde tanıdığı ve destek verdiği İLK devlet lisesi konferansı oldu.


 
Mun Konferansı ;

 ➥ MUNAAL, millî tarihimizin önemli dönüm noktalarından birisi olan, cumhuriyetimizin kuruluşuna da ışık tutan, 1. Türkiye Büyük Millet Meclisinde gerçekleştirilen İlk Mun simülasyonudur.

 ➥  MUNAAL “BM Adalet Divanı “ simülasyonunu yapan, Ankara’daki; İlk devlet lisesi olmuştur.
 ➥  Konferansın Okulumuzda düzenlenen bölümünde, organizasyona 200 den fazla delege katılmış ve Kulübümüz başarılı bir ev sahipliği ve organizasyon yaparak adından söz ettirmeyi başarmıştır.

Bu başarılı organizasyondan sonra Kulübümüz 10.10.2019 tarihinde ,Mun Konferansı'nın ikincisini ,yine kendi bünyesinde yoğun çabalar ve organizasyon yeteneği ile " MUNAAL 2019" u düzenledi. Açılışı bir otelde gerçekleştirilen MUN Konferansı’na Türkiye’nin farklı okullarından 370 öğrenci katıldı.
İngilizce gerçekleştirilen ve 10-11-12-13 Ekim tarihleri arasında düzenlenen konferansta, konuşan Okul Müdürümüz Adil Yaman; katılımcıların grup çalışması temelinde yapılacak komite toplantıları hem bilgisini,hem de ortak anlayışlarını geliştireceğini, eleştirel düşünmeyi öğreneceklerini söyleyerek ,böyle bir organizasyon düzenledikleri için  öğrencilerimizi , öğretmenlerini kutladı ve tüm katılımcılara başarılar diledi.

Konferansta; BM Türkiye Ofisi Mukim Koordinatörü Özel Asistanı Torsten Lajoe Flyng , AB Başkanlığı, Sektörel Politikalar Daire Başkanlığından, AB İşleri Uzmanı Pınar Aşan Özalp ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı Dr. Murat ASLAN da birer açış konuşması yaptı.

Yapılan konferansta; öğrencilerin dünya sorunlarına duyarlı olması ve empati yeteneklerinin geliştirilmesini amaçlanıyor. Bu seneki konferansta BM Genel Meclisi Ekonomik Komite, Sosyal İnsani ve Kültürel Komite,Avrupa Konseyi gibi komiteleri simule edildi.

Konferansımızın yapılmasına katkıda bulunan tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür  ediyor başarılarının devamını diliyoruz.


Konferanstan görüntüler


Okul Müdürmüz Adil Yaman,Vakıf Başkan ve idarecilerimiz ,
Öğretmenlerimiz ,Eski bir mezunumuz bir arada

 Konferanstan genel bir görünüm

13 Ekim, Ankara'nın başkent oluşunun 96. yıldönümü nedeniyle 
 
Okul müdürümüz Adil Yaman önderliğinde, okul idarecilerimiz,
öğretmen ve katılımcı öğrencilerimiz Ata'nını huzurunda 


Konferans sonrası toplu bir görüntü

Okul idarecilerimiz ,öğretmenlerimiz konferansa katılım yapan öğrencilerle   
1061 kez okundu

ANKARA ATATÜRK LİSESİ

ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİ
Üyelik Girişi
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam13
Toplam Ziyaret251748
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.859028.9747
Euro31.132931.2576
Hava Durumu