GELENEKSEL DÖNER-PİLAV GÜNÜNDE BULUŞTUK
ATATÜRK LİSELİLERİN BÜYÜK BULUŞMASI
"GELENEKSEL DÖNER-PİLAV GÜNÜNDE "YİNE BİR ARADAYDIK 


Bu yıl 133. yılını doldurmuş olan lisemiz,geçmişte olduğu gibi bugün de Türk eğitim tarihinde kurumsal kimliği, disiplini, aidiyet duygusu, eğitime verdiği önem ve öncü olma niteliği, başarıda kararlı ve azimkâr olma yönü ile ülkemizdeki müstesna yerini korumaktadır, korumaya da devam edecektir.
Taş Mektep, daima ülkesini seven, ülkesine faydalı olabilmek için var gücüyle çalışmaya devam eden erdemli bireyler yetiştirmiştir ve yetiştirmeye devam edecektir.Böyle bir geçmişi, aidiyet duygusu ve geleneği olan kurumların bireylerinin belirli dönemlerde bir araya gelmesi, bu aidiyet duygusunu ve ruhunu canlandırmaktadır. İşte bu amaçla 6 Ekim 2019 tarihinde Atatürk Liseliler, “Pilav ve Döner Günü” etkinliğinde yeniden bir araya geldi.
Okul İdaresi, Ankara Atatürk Liseliler Derneği ve ALEV’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen büyük buluşmada ülkemizin çeşitli illerinden, çeşitli meslek gruplarından farklı dönem mezunları bir araya geldi.
Okulumuz bahçesinde toplanan “Taş Mektepliler”, saygı duruşunun ardından, İstiklal Marşı’mızı hep bir ağızdan coşkulu bir şekilde okudular. Okul müdürümüz Adil Yaman ve vakıf başkanımız Canan Üçer Çamlıbel ile Ankara Atatürk Liseliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Fahir Kayacan'ın yaptığı açış konuşmasının ardından “Atatürk Liseliler”e pilav ve döner ikramında bulunuldu. 

Ankara Seymenler Kulübü’nün davetli olarak katıldığı etkinlikte kulüp üyeleri, Ankara oyun havalarından derlenen bir gösteriyi davetlilerin beğenisine sundu.
Atatürk Liselilik ruhunun pekiştirildiği bu toplantı için emeği geçen herkese ve ülkemizin dört bir yanından Taş Mektep’i ziyarete gelen mezunlarımıza teşekkür ediyor,bir dahaki toplantıda buluşmak üzere diyoruz.

Daha nice,
nice yıllara…


Buluşmadan Görüntüler


Okul Müdürümüz Adil Yaman konuşmasını yaparken

Vakıf Başkanımız Canan Üçer Çamlıbel konuşmasını yaparken

Ankara Atatürk Liseliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı
Ali Fahir Kayacan konuşmasını yaparken

 

 

Mezunlarımız tören alanında 

Seğmenler gösterilerini yaparken
  
1069 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ANKARA ATATÜRK LİSESİ

ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİ
Üyelik Girişi
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam35
Toplam Ziyaret218752
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.772118.8473
Euro20.425820.5076
Hava Durumu