2019 - 2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TÖRENLE AÇILDI

2019-2020 eğitim ve öğretim yılı 09 Eylül 2019 Pazartesi günü okulumuz bahçesinde düzenlenen törenle açıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayan tören, Okul Müdürü Adil Yaman ve Tarih öğretmenimiz Tahsin Fındık'ın açış konuşmasıyla devam etti. Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenimiz Nilgün Sönmezer önderliğinde hazırlanan tören, 2018-2019 mezunu Busenur Döngül ve Hazırlık sınıfına bu yıl başlayan öğrencimiz Yurdanur Yolcu'nun konuşması, yine öğrencimiz Özlem Demir'in tören için hazırladığı şiiri okuması ile sona erdi. Yeni eğitim ve öğretim yılının, tüm öğretmen ve öğrencilerimize başarılar getirmesini temenni ediyoruz.

Açılış töreninden bir görünüm


Okul Müdürümüz Adil Yaman tören konuşmasını yaparken Öğrencilerimiz açılış töreninde

Edebiyat Öğretmenimiz  Nilgün Sönmezer konuşmasını yaparken
  
Öğrencimiz Özlem Demir okul açılış töreninde şiir okurken

2018-2019 Mezunumuz Busenur Döngül tören konuşmasını yaparken

Tarih öğretmenimiz Tahsin Fındık konuşmasını yaparken

 Törende görev alan öğrencilerimiz öğretmenleri ile birlikte

“134.DÖNEM ATATÜRK LİSELİYİZ ” TÖRENİ YAPILDI.

09 Eylül 2019 tarihinde lisemizi kazanarak Atatürk Liseliliğe ilk adımını atmış olan 134. dönem hazırlık sınıfı öğrencilerimiz için Dr. Erol Üçer Konferans Salonu’nda “Atatürk Liseliyiz” töreni yapıldı.

Okulumuz konferans salonunda Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenimiz Asiye Subaşı koordinatörlüğünde yapılan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başladı. Programda okulumuzun geçmişten bugüne geliş öyküsü tarihsel perspektif içerisinde öğrenci ve misafirlerimize slaytlar eşliğinde sunuldu. Ardından Okul Müdürü Adil Yaman ve Atatürk Lisesi Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu üyesi Ergun Bal, Ankara Atatürk Liseliler Derneği Başkanı Ali Fahir Kayacan, öğrenci ve velilerimize hitaben birer açış konuşması yaptılar.

Konuşmaların devamında okulumuzu en yüksek puanla ilk on sırada kazanan öğrencilerimize, rozet ve belgeleri,okul müdürümüz, müdür yardımcılarımız, Vakıf Yönetim Kurulu üyelerimiz, Ankara Atatürk Liseliler Derneği Başkanımız, Okul Aile Birliği Başkanımız ve öğretmenlerimiz tarafından verildi.

Bu seremoninin ardından okulumuz 2018-2019 okul birincisi Eylül Nil Altuntaş ve okulumuzu en yüksek puanla kazanan Hz sınıfı öğrencimiz, arkadaş larına hitaben bir konuşma yaptılar. Törenin devamında öğrencilerimizin hazırladığı piyano, keman dinletileri misafirlerimizin beğenisine sunuldu.Okul idaremiz, öğretmen, öğrenci ve velilerimizinkatıldığı tören, okul bahçesinde toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. 

Aramıza yeni katılan öğrencilerimize hoş geldiniz diyor “Atatürk Liseli olmak bir ayrıcalıktır.” sözlerini tekrar ediyor, öğrencilerimizin bir ömür boyu sürecek olan Atatürk Liselilik ruhunu yaşatacaklarına canı gönülden inanıyoruz.


Törenden görüntüler

Okul Müdürümüz Adil Yaman Tören konuşmasını yaparken

İngilizce Öğretmenimiz Esra Kandilci program sunumunu yaparken


ALEV Yönetim Kurulu Üyemiz Ergun Bal Tören konuşmasını yaparken

Türk  Dili ve Edebiyatı öğretmenimiz Asiye Subaşı sunumunu yaparken


Atatürk Liseliler Derneği Başkanı Ali Fahir  Kayacan konuşmasını yaparken

2018-2019 dönemi okul birincimiz Eylül Nil Altuntaş konuşmasını yaparkenOkulumuza ilk 10 sırada giren öğrencilerimiz okul idarecilerinden  başarı belgeleri ve rozatlerini aldı

Tören sonunda 134. Dönem Hazırlık sınıfı öğrencileriyle toplu bir fotoğraf  
1808 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ANKARA ATATÜRK LİSESİ

ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİ
Üyelik Girişi
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam124
Toplam Ziyaret243302
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar27.085027.1935
Euro28.828128.9436
Hava Durumu