MİLLİ MÜCADELEMİZİN 100.YILINDA ATATÜRK LİSELİLER ATAMIZIN HUZURUNDA BULUŞTU
 
Milletimizin tarihteki dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs, büyük lider Mustafa Kemal Atatürk’ün, Samsun’a çıkarak 4 yıl kadar sürecek Kurtuluş Savaşı’nın zeminini hazırladığı tarihtir. I. Dünya Savaşı sonunda ülkemizin birçok yeri savaşı kazanan devletler tarafından işgal edilmişti. Samsun’dan başlatılan Kurtuluş Savaşı mücadelesi sonucunda ülkemiz, yabancı güçlerden kurtarıldı. 29 Ekim 1923’te Türkiye Cumhuriyeti ilan edildi. Atatürk’ün, Samsun’a geliş tarihi olan 19 Mayıs günü “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak kutlanmaya başlandı. Buradan yakılan meşaleyle, bu özgürlük ve bağımsızlık mücadelesi, tüm yurda yayılarak en sonunda bir zaferle noktalandı. Özgürlük savaşımızın fitilinin ateşlendiği bu tarih, tüm milletimiz için asla unutulamayacak bir gün olarak tarihteki önemli yerini aldı.

Bu manada bu kutlu gün her yıl tüm yurtta milletimizce coşkuyla kutlanıyor. Kutlamalar kapsamında Okulumuzda da 19 Mayıs 2019 tarihinde Dr.Erol Üçer Konferans salonunda  bir tören düzenlendi. Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenimiz Dinçer Eşitgin koordinasyonunda ve müzik öğretmenimiz Murat Gümüş, Resim öğretmenlerimiz A.Nurcihan Kırılmaz, Eda Bilgiç, Barçın Gümüş, Tarih öğretmenimiz Aysu Atay'ın  katkılarıyla düzenlenen program, Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimiz için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla ve Okul Müdürümüz Bayram Akyüz’ün konuşmasıyla devam etti. Ardından öğrencilerimizin hazırladığı programda günün anlamına ilişkin konuşmalar yapıldı; Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ve Gençliğin Ataya Cevabı tüm öğrenci ve misafirlerimizce coşkulu bir biçimde okundu. Törenin devamında slayt gösterisi müzik ve dans gösterileri yer aldı. Buradaki törenin sona ermesinin ardında bahçemizde yapılan törende öğrencilerimizce hazırlanan halk oyunları topluluğunun gösterileri izleyenlere neşeli anlar yaşattı. Yine okul bahçemize yapılan törende  vakfımızın maddi manevi destekleriyle Cumhuriyetimizin 100.yılına binaen alınan 100 adet “Nutuk “ kitabı başarılı öğrencilerimize vakıf yönetim kurulu üyelerimizden Ergun Bal ve vakıf koordinatörümüz Gönül Ertuna tarafından verildi. Ayrıca Dr. Erol Üçer anısına yapılan sınılar arası futbol müsabakasında derceye giren öğrencilerimize ödülleri tören esnasında verildi. Törenin son bulmasının ardından tüm Atatürk Liseliler afiş, bayrak ve sloganlarla anıtkabire yürüdüler. Oldukça gururlu, sevinçli bir şekilde anıtkabir'e yürüyüşünü tamamlayan Atatürk Liseliler'in toplu fotoğraf çekimi yapmasının ardından etkinlik sona ermiş oldu.

Ulusal kurtuluş savaşımızı başlatarak bağımsızlığımızı geri kazandıran başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını, gazi ve  şehitlerimizi bir kez daha sonsuz saygıyla  anıyor ruhları şad olsun diyor,bu kutlama programında yoğun emeği bulunan tüm öğretmen ve  öğrencilerimizi kutluyoruz.

Daha nice kutlu yıllara diyoruz.Törenden Görüntüler


Okulumuz müzik öğretmeni Murat Gümüş'ün hazırladığı okul koromuz  eserlerini söylerken

Okul müdürümüz Bayram Akyüz tören konuşmasını yaparken


Öğrencilerimiz Vals gösterisi sunarken

Öğrencilerimiz müzik dinletisi yaparken

Öğrencilerimiz müzik dinletisi yaparken


Öğrencilerimiz halk oyunu gösterisi sunarken

Vakıf yönetim kurulu üyemiz Ergun Bal Vakfımızca alınan
Nutuk Kitabını başarılı öğrencilerimize verirken


Vakıf Koordinatörümüz Gönül Ertuna yine başarılı öğrencilerimize
Nutuk Kitabını hediye ederken

Başarılı öğrencilerimiz vakıf temsilcilerimiz ile

Milli Mücadelimizin 100. yılında Atatürk Liseliler
Atamızın huzurunda 
  
1005 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ANKARA ATATÜRK LİSESİ

ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİ
Üyelik Girişi
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret259741
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar30.982931.1071
Euro33.538533.6729
Hava Durumu