ÖĞRENCİLERİMİZ ATILIM ÜNİVERSİTESİNDE ROBOT PROGRAMLAMA EĞİTİMİNE KATILDI

Öğretmen ve öğrencilerimiz ziyaret sırasında  toplu halde

11 Nisan 2019 tarihinde, okulumuz hazırlık sınıfında okuyan 40 öğrencimiz, Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Canan Akyol Altun önderliğinde ,Atılım Üniversitesi Eğlenceli Bilim Merkezi’nde düzenlenen robot programlama eğitimine katıldı.Öğrencilerimizin bu ziyaretleriyle , teorik olarak aldıkları bilgileri pratik olarak da deneyimleme fırsatı buldular.  
ATILIM Üniversitesi ve TÜBİTAK'ın Bilim-Toplum Projeleri kapsamında hizmet veren Eğlenceli Bilim Merkezi düşünme, algılama, mantık yürütme, karar verme ve problem çözme yetenekleri gelişmiş, bilim ve teknoloji üretimine yatkın, beceri düzeyi yüksek insan gücünün yetiştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla çocuklara yönelik projelerle çalışmalarını yürütüyor.
Ziyaretçi öğrencilerin gruplar halinde kabul edildiği "Eğlenceli Bilim Merkezi" Atılım Üniversitesi Kampüsü içerisinde yer alıyor. 2008 yılında TÜBİTAK Bilim-Toplum projesi ile kurulan merkez, çocukların bilimi eğlenerek öğrenmelerini, ders kitaplarında öğrendikleri pek çok teorik bilgiyi pratik olarak deneyimlime olanağı sunuyor.


  
850 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ANKARA ATATÜRK LİSESİ

ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİ
Üyelik Girişi
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi19
Bugün Toplam114
Toplam Ziyaret243292
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar27.085027.1935
Euro28.828128.9436
Hava Durumu