LİSELİ GİRİŞİMCİLER ÇALIŞTAYI’NA KATILDIK
   

Çalıştaya Katılan bir gurup öğrencimiz toplu halde 

“Sürdürülebilir Kalkınma için Küresel Hedefler” doğrultusunda, Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi ve TOBB işbirliği ile düzenlenen “Liseli Girişimciler Çalıştayı”na 16 öğrencimiz,  Edebiyat öğretmeni Feyza Hatipoğlu ve Tarih öğretmeni Aysu Atay ile katılım gerçekleştirdi.
06-08 Nisan 2019 tarihleri arasında , TOBB Konferans Salonu’nda gerçekleşen ve 70 öğrencinin katıldığı çalıştayda, öğrencilerimiz şehirleşme, enerji, açlık, yoksulluk, iklim, sanayileşme, sağlık, nitelikli eğitim gibi birçok konuda hazırladıkları bildirilerini sunarak tespitlerini belirttiler.Öğrencilerin bildirileri ve çözüm önerileri Bakanlık temsilcilerine rapor olarak sunuldu.

SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA HEDEFLERİ NELERDİR?

Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri, diğer bir deyişle Küresel Hedefler, yoksulluğu ortadan kaldırmak, gezegenimizi korumak ve tüm insanların barış ve refah içinde yaşamasını sağlamak için evrensel eylem çağrısıdır.

Bu 17 Hedef, Binyıl Kalkınma Hedeflerinin başarılarının üzerine inşa edilmekte; bir yandan da diğer önceliklerin yanı sıra iklim değişikliği, ekonomik eşitsizlik, yenilikçilik, sürdürülebilir tüketim, barış ve adalet gibi yeni alanları içeriyor. Hedefler birbiriyle bağlantılıdır; bir hedefte başarının anahtarı, birbiriyle ortak yönleri olan sorunları hep birlikte ele almaktır.

SKH’ler, gelecek nesiller için yaşamı sürdürülebilir biçimde iyileştirmek için, bugünden doğru seçimleri yapacak şekilde ortaklık ve pragmatizm ruhuyla yürür. Tüm ülkelere, kendi önceliklerine ve dünyanın karşı karşıya olduğu çevre sorunlarına uygun olarak benimseyecekleri açık rehberlik ve hedefler sağlar. Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri, kapsayıcı bir gündemdir. Yoksulluğun kök nedenlerine iner ve hem insanlar hem de gezegenimiz için pozitif değişiklik yapmak üzere bizleri birleştirir. “2030 Gündemi’ni desteklemek UNDP’nin birinci önceliğidir” diyor UNDP Başkanı Helen Clark. “Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri; yoksulluk, iklim değişikliği ve çatışmalar gibi, dünyamızın karşı karşıya olduğu ağır zorlukların bazılarını çözümlememiz için bize ortak bir plan ve gündem sağlıyor. UNDP, ilerlemeyi sağlayacak ve ülkeleri sürdürülebilir kalkınma yolunda destekleyecek deneyim ve uzmanlığa sahiptir.”  
1070 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ANKARA ATATÜRK LİSESİ

ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİ
Üyelik Girişi
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam126
Toplam Ziyaret243304
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar27.085027.1935
Euro28.828128.9436
Hava Durumu