GENÇLERBİRLİĞİ 96. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNDE LİSEMİZDE
Gençlerbirliği'nin 96. kuruluş yılı etkinlikleri çerçevesinde 14  Mart 2019 tarihinde yönetim ve tüm teknik ekip A takım futbolcuları,altyapı oyuncuları, kardeş kulüp Hacettepe ile birlikte saat 11.30 Anıtkabir'i ziyaret ettiler. Ziyaretin ardından 13.00’te Başkent ekibinin teknik direktörü İbrahim Üzülmez, futbolcuları Selçuk Şahin, Mert Nobre ve Yıldırım Mert Çetin Gençlerbirliği'nin kurulduğu yer olan Ankara Atatürk Lisesi'nde  Beden Eğitimi Öğretmenmiz Murat Değirmenci önderliğinde koordine edilen söyleşiye katıldılar ve öğrencilerimizin  sorularını yanıtladılar.

Söyleşi sonunda okul müdürümüz Bayram Akyüz tarafından konuklarımıza çiçek takdimi yapılırken Gençlerbirliği Spor Kulübü de okulumuza bir plaket ve imzalı bir forma hediye etti. 

Ziyaretlerinden dolayı tüm misafirlerimize teşekkür ediyor,söyleşinin hazırlanmasında emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyoruz.

Gençlerbirliği;14 Mart 1923: Ankara Sultanisi’nden      (Atatürk Lisesi) bir grup öğrenci, beden eğitimi öğretmenlerinin yaptığı takımı beğenmeyip bir futbol kulübü kurmaya kalkıştılar. Sonra öğretmenleriyle sulh oldular, beraber kurdular kulubü: Gençlerbirliği doğdu. Bir rivayete göre Ankara gelinciğinden esinle, bir başka rivayete göre o sırada Karaoğlanoğlu hanındaki dükkânlarda başka renk kumaş olmadığından, kırmızı-siyahı seçtiler.

Ziyaretten Görüntüler 


Anıtkabir ziyaretinden  bir görünüm


 söyleşiden bir görünüm
İmzalı Gençlerbirliği forması müdürümüze teslim edilirken
  
1265 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ANKARA ATATÜRK LİSESİ

ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİ
Üyelik Girişi
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret259583
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar30.936531.0605
Euro33.581633.7162
Hava Durumu