İSTİKLÂL MARŞI’MIZIN KABULÜNÜN 98 YIL DÖNÜMÜ OKULUMUZDA YAPILAN TÖRENLE KUTLANDI
Milletimizin yaşadığı en buhranlı dönemde İstiklâl Marşı’mız, kahraman ordumuza ve aziz milletimize umut aşılamış; Millî Mücadele ruhunun canlanmasına vesile olmuştur.
 
Milli değerlerimizin, bağımsızlık ideallerimizin ve milli şuurumuzun veciz bir şekilde ifade edildiği Marş’ımız, bu niteliklerinden dolayı Millî Mücadele’nin en çetin dönemlerinde ‘Korkma’ ifadesiyle başlayarak halkımıza büyük bir cesaret vermiş, moral aşılamıştır.
Her mart ayının 12’sinde bu çok anlamlı günün nişanesi olarak tüm ülkemizde anma programları hazırlanmaktadır. Okulumuz Dr.Erol Üçer Konferans salonunda da İstiklal Marş’ımızın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı yapıldı. İstiklal Marş’ımızın kabulünün 98. yılında yapılan bu etkinlik; Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenimiz Seher Keleş önderliğinde ve Murat Gümüş (Müzik) öğretmenlerimizin katkıları ile,  9 F Sınıfı ve Atatürk Lisesi Oda Orkestrasının büyük emekleriyle hazırlandı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marş’ımızın okunmasıyla başlayan törende, okul müdürümüz Bayram Akyüz günün anlamına ilişkin bir konuşma yaptı. Öğrencilerimizin hazırladığı “Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı” konulu sokak röportajlarına yer verildi.
Programın devamında öğrencilerimiz şiirler okudu ve İstiklal Marş’ımızın kabulüyle ilgili küçük bir tiyatro gösterisi yaptı.
Törende Emeği geçen tüm öğrenci ve öğretmenlerimizi kutluyor, başta bağımsızlık mücadelesinin büyük komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Marşı’mızın yazarı Mehmet Akif Ersoy olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.
 
Ruhlanınız şad olsun!
 
“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.”
 
Mithat Cemal Kuntay
 
 

Törenden görüntüler


Atatürk Lisesi Oda Orkestrası İstiklal Marşımızı seslendirirken


Okul Müdürümüz Bayram Akyüz Tören konuşmasını yaparken 


Öğrencilerimiz mini tiyatro gösterisi yaparken

  
1263 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ANKARA ATATÜRK LİSESİ

ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİ
Üyelik Girişi
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam126
Toplam Ziyaret243304
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar27.085027.1935
Euro28.828128.9436
Hava Durumu