YIL SONU KURSLARI

 Önceki Yıllarda yapılan  Yıl Sonu Yabancı Dil Kursları

BURS KULUBÜ

" Vakfımız bünyesinde kurulmuş olan Burs Kulübü’ne,gerek Mezunlarımızın gerekse hayırsever dostlarımızın yaptıkları katkılar sayesinde lise ve üniversite öğrencilerine verdiğimiz burs sayısı, sürekli artış göstermektedir. "

  Bu yıl için lise öğrencilerine 150,00 TL
  Üniversite ö¤rencilerine       250,00 TL

burs verilmektedir.

Burs Kulübü üyelerimizin sayısı arttıça eğitime katkı
imkânımızda o nispette artacaktır.
Burs Kulübü üyelerimize katkılarından dolayı
şükranlarımızı sunarız.

Üye olmak isteyen değerli 
dostlarımızı aramızda görmekten kıvanç duyarız.

Banka Hesap No :
Garanti Bankası Necatibey Şb. 130-6298287

IBAN: TR32 0006 2000 1300 0006 2982 87


Ayrıntılı bilgi için: Eren DEMİR
Tel: 0312 248 42 84
e-mail: eren.demir@gama.com.tr

 

ÖĞRENCİLERİMİZ OKULUMUZU TÜBİTAK BÖLGE FİNALİNDE BAŞARI İLE TEMSİL ETTİ
20 Aralık 2018 - 04 Ocak 2019 tarihleri arasında  TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından düzenlenen Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın bu yıl 50.’si gerçekleştirildi. Yarışma temel olarak; gençleri düşünmeye, gözlem yapmaya, merak etmeye, merak ettikleri konuları araştırmaya teşvik ederek gelecekte karşılaşacakları problemlere yenilikçi ve özgün çözümler üretebilmelerine katkıda bulunmak amacı güdülüyor.
Öğrenciler yarışmaya biyoloji, fizik, kimya, matematik, coğrafya, değerler eğitimi, psikoloji, sosyoloji, tarih, Türk dili ve edebiyatı, yazılım ve teknolojik tasarım alanlarında hazırladıkları özgün projeler ile katılabiliyor. Projeler özgünlük, yenilikçilik, yararlılık (örneğin ekonomik, sosyal), uygulanabilirlik, özümseme ve hâkimiyet, kullanılan bilimsel yöntem gibi kriterlere göre değerlendiriliyor. Yarışmaya Türkiye ve KKTC’de öğrenim gören tüm lise öğrencileri katılabiliyor.
Yarışmaya Felsefe Öğretmenimiz Oğuzhan ÖNDER danışmanlığında hazırlanan öğrencilerimiz Ankara Bölge Finalinde, okulumuzu “Yazılım” alanında temsil etti. 
Öğrencilerimiz Ahmet Alp ARSLANOĞLU ve Baturalp SÖNMEZ tarafından hazırlanan; Kamera Denetimi ile Kavşaklarda Akıllı Sinyalizasyon Sistemi (KADKAS) başlıklı projede öğrencilerimiz, kamera denetimli akıllı sinyalizasyon sistemi ile kavşaklarda trafik yoğunluğunun olduğu yola öncelik tanımayı hedeflemişlerdir. Öğrencilerimizi tebrik eder, bundan sonraki çalışmalarında başarılar dileriz.
Soldan sağa:Baturalp SÖNMEZ, Ahmet Alp ARSLANOĞLU,Felsefe Öğretmenimiz Oğuzhan ÖNDER 
Öğrencilerimiz projeleri ile
  
365 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ANKARA ATATÜRK LİSESİ

ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİ
Üyelik Girişi
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam91
Toplam Ziyaret138916
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.33937.3688
Euro8.66508.6997
Hava Durumu