ÖĞRENCİLERİMİZ OKULUMUZU TÜBİTAK BÖLGE FİNALİNDE BAŞARI İLE TEMSİL ETTİ
20 Aralık 2018 - 04 Ocak 2019 tarihleri arasında  TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından düzenlenen Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın bu yıl 50.’si gerçekleştirildi. Yarışma temel olarak; gençleri düşünmeye, gözlem yapmaya, merak etmeye, merak ettikleri konuları araştırmaya teşvik ederek gelecekte karşılaşacakları problemlere yenilikçi ve özgün çözümler üretebilmelerine katkıda bulunmak amacı güdülüyor.
Öğrenciler yarışmaya biyoloji, fizik, kimya, matematik, coğrafya, değerler eğitimi, psikoloji, sosyoloji, tarih, Türk dili ve edebiyatı, yazılım ve teknolojik tasarım alanlarında hazırladıkları özgün projeler ile katılabiliyor. Projeler özgünlük, yenilikçilik, yararlılık (örneğin ekonomik, sosyal), uygulanabilirlik, özümseme ve hâkimiyet, kullanılan bilimsel yöntem gibi kriterlere göre değerlendiriliyor. Yarışmaya Türkiye ve KKTC’de öğrenim gören tüm lise öğrencileri katılabiliyor.
Yarışmaya Felsefe Öğretmenimiz Oğuzhan ÖNDER danışmanlığında hazırlanan öğrencilerimiz Ankara Bölge Finalinde, okulumuzu “Yazılım” alanında temsil etti. 
Öğrencilerimiz Ahmet Alp ARSLANOĞLU ve Baturalp SÖNMEZ tarafından hazırlanan; Kamera Denetimi ile Kavşaklarda Akıllı Sinyalizasyon Sistemi (KADKAS) başlıklı projede öğrencilerimiz, kamera denetimli akıllı sinyalizasyon sistemi ile kavşaklarda trafik yoğunluğunun olduğu yola öncelik tanımayı hedeflemişlerdir. Öğrencilerimizi tebrik eder, bundan sonraki çalışmalarında başarılar dileriz.
Soldan sağa:Baturalp SÖNMEZ, Ahmet Alp ARSLANOĞLU,Felsefe Öğretmenimiz Oğuzhan ÖNDER 
Öğrencilerimiz projeleri ile
  
1174 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ANKARA ATATÜRK LİSESİ

ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİ
Üyelik Girişi
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam36
Toplam Ziyaret218753
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.772118.8473
Euro20.425820.5076
Hava Durumu