MERHUM VAKIF BAŞKANIMIZ EROL ÜÇER'İ OKULUMUZDA YAPILAN BİR TÖRENLE ANDIK
 
                                                         

Vakfımızın Kurucusu ve Başkanı, Eğitim Sevdalısı Merhum EROL ÜÇER’i 1 Mart 2019 tarihinde okulumuz Dr. Erol Üçer Konferans solununda okul idaresi, öğretmenlerimiz, Vakıf Yönetim Kurulu üyelerimiz,Okul Aile Birliği temsilcileri,Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu üyeleri,öğrencilerimiz, mezunlarımız ve tüm sevenlerinin katıldığı bir törenle andık.
 
Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerimiz Fatma Sinan Aslan, Seher Keleş, Tarih öğretmenimiz Aysu Atay, Resim öğretmenimiz Selma Barçın Gümüş nezaretinde ve öğrencilerimizin yoğun emekleriyle düzenlenen tören, Baş Öğretmen Mustafa Kemal Atatürk, vakıf başkanımız Erol Üçer ve eğitme gönül vermiş tüm eğitim neferleri için saygı duruşu ile başladı.
Saygı duruşunun ardından tören, merhum başkanımız Erol Üçer’in hayatını, gönül verdiği, sevdalısı olduğu okulunu, Vakıf ve öğrencilerle ilgili anılarını içeren slâyt gösterimi ile devam etti.
Törenin devamında Okul Müdürümüz Bayram Akyüz, Vakıf Başkanımız Canan Üçer Çamlıbel ve eski mezunlarımızdan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinden Ceren Çetin günün anlamına yönelik konuşma yaptı.
Sahneye çıkan öğrencilerimizin merhum vakıf başkanımız ile ilgili duygularını paylaştıkları yazıları okuması  törene başka bir güzellik kattı.
Tören sonunda merhum Erol Üçer'in de herdaim vurguladığı gibi Atatürk Liseli olmak  vatanını milletini  çok sevmek çok çalışmak ve ona canla başla hizmet etmektir ,okulunun adını ve o ruhu her daim taşımaktır ilkelerinden yola çıkılarak bu ruhu taşıdığı, tüm öğrenci arkadaşlarınca da onay gören 10  B Sınıfından Esin Şahsenem Karakurt "Dr.Erol Üçer Yılın Atatürk Liselisi" ödülünü almaya hak kazandı.Öğrencimize ödülü Vakıf Başkanımız Canan Üçer Çamlıbel tarafından takdim edildi.
Tören toplu fotoğrafların çekilmesi, okul koridorlarında hazırlanan fotoğraf sergisinin gezilmesi ve lokma ikramı ile sona erdi.
 
Çok güzel hazırlanmış ve duygusal anların yaşandığı bu tören için emeği geçen ve katılımda bulunan herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.
 
Sizden madden ayrıldığımız için tarifsiz
derecede üzgünüz; ancak gösterdiğiniz erdemli
yolda sizden aldığımız heyecan, azim
ve kararlılık ile bize bıraktığınız manevi mirasınız
olan Vakfımızı sönmeyen bir meşale
olarak devam ettirmeye maneviyatınız önünde
söz veriyoruz.
Sizi asla unutmayacağız.
Ruhunuz şad olsun…

Vakıf Başkanımız Canan Üçer Çamlıbel'in tören konuşması 


Saygıdeğer İdareciler,

Kıymetli Vakıf ve Dernek Yöneticilerimiz,

Sevgili Öğretmenlerimiz, Öğrencilerimiz ve Atatürk Liseliler,

Bugün, burada, Atatürk Lisesi Eğitim Vakfı kurucularından, 32 sene vakfımızın başkanlığını yapmış, ülke sevdalısı, büyük bir eğitim gönüllüsü olan babam Erol Üçer’i, aramızdan ayrılışının birinci yıldönümünde anmak amacı ile bir araya gelmiş bulunuyoruz.

Bence onu anmanın en büyük şartı ve önemi, onun değerlerini paylaşmak olmalı ki, koyduğu hedeflere daha sağlam adımlarla ve tutarlı bir şekilde yürüyebilelim.

Kendisini.tanıyanlar.,onun en.büyük.özelliğinin.disiplin.olduğunu.bileceklerdir. Sabır  ve gayret olmazsa..olmazıydı.Titizliğe, dikkate, ciddiyete ve  çalışkanlığa çok önem verirdi. 

Ama en büyük özelliği asla yapılanlarla yetinmemesi, yeterli görmemesi, daima daha iyisini istemesi idi.

Toplumsal düşünce ile hareket eder, kimliğini, kişiliğini ortaya koymaktan çekinmez, imkânlarını toplumsal meselelere seferber etmek için harcardı.

Eğitimin; yeter denmeyecek, verildiği kadar alınacak, yüklenildiği kadar taşınacak, bilgi beceri sağlayacak, ufuk ve imkânlar açacak bir araç olduğuna inanırdı.

Kendini eğitime adamıştı. Toplumun gelişmesi için ilk şartın eğitimde kaliteli bir şekilde çağdaş normlara göre gelişmenin, adeta iğne ile kuyu kazmak olduğunu bile bile bir yerden başlayarak, uzun bir yol da olsa, hedefe er geç varılacağına inanırdı.

Nitekim bugün geldiğimiz noktada görüyoruz ki, onun ve arkadaşlarının başlattıkları çabalar, hayırseverlerin katkıları, yöneticilerimizin ve idarecilerimizin destekleri, öğrencilerimizin de onlara verilen itici güç ve imkânları kullanma becerileri ile Ankara Atatürk Liseliler eğitim ve öğrenimde fark yaratarak ülkemize katma değerde bulunmuşlardır.

Gecen yıl, aynı sahneden, çok sevdiği okulundan, sonsuz yolculuğuna uğurladığımız babam Dr. Erol Üçer’in de bu başarılardan haberdar olduğuna ve ruhunun şad olduğuna yürekten inanıyorum. Biliyoruz ki insanlar aslında bedenleri ölünce değil, hatıraları, fikirleri, ilkeleri unutulduğunda gerçekten ölürler. Bu yüzden merhum başkanımızın aziz hatırası önünde, Atatürk Lisesi çatısı altında, sağlam temellerle, büyük özverilerle kurulmuş olan ALEV meşalesinin hepimizin gayreti ile her daim sönmeden yaşatılacağı sözünü veriyorum.

Bu söz doğrultusunda, Atatürk Lisesi Eğitim Vakfı olarak, geçmişten gelen tecrübemizle okulumuzun ve öğrencilerimizin her yönden ilerlemesi ve yaşamları boyunca basarîli ve ülkesine faydalı insanlar olarak yetişmeleri için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu çalışmalarımızı yaparken sizlerinde vakfımızın maddi ve manevi olarak yanında bulunacağınıza inanıyorum.

Kurucu Başkanımız sevgili babam Dr. Erol Üçer’i anmanın ancak onun hedeflerini.gerçekleştirebildiğimiz.oranda.anlam.kazanacağına inanıyorum.

Kendisini, aramızdan ayrılışının birinci yıldönümünde bir kez daha rahmetle ve saygıyla anıyorum. 

 

Ruhu şad olsun.

Bu programın hazırlanmasında, başta okul Müdürümüz Bayram Akyüz olmak üzere, Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerimiz Fatma Sinan Aslan'a, Seher Keleş'e, Tarih öğretmenimiz Aysu Atay’a, Resim öğretmenimiz Selma Barçın Gümüş’e, emeği gecen herkese, programa katılan siz davetlilere ve sevgili öğrencilerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

 

 

Canan Üçer Çamlıbel

 


Törenden görüntüler

Okul Müdürümüz Bayram Akyüz Konuşmasını yaparken

Vakıf Başkanımız Canan Üçer Çamlıbel Konuşmasını yaparken

Eski Mezunumuz Ceren Çetin Konuşmasını yaparken"Dr.Erol Üçer Yılın Atatürk Liselisi" ödülünü alan 10 B Sınıfı öğrencisi Esin Şahsenem Karakurt  Vakıf Başkanımız Canan Üçer Çamlıbel ile 
Tören sonunda toplu fotoğraf 


  
1439 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ANKARA ATATÜRK LİSESİ

ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİ
Üyelik Girişi
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam125
Toplam Ziyaret243303
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar27.085027.1935
Euro28.828128.9436
Hava Durumu