“7 DEN 77 YE” ÜNLÜ SANATÇI BARIŞ MANÇO'YU SAYGIYLA ANIYORUZ

2 Ocak 1943 yılında Üsküdar da dünya ya gelen Barış Manço hayatı boyunca 7 den 77 ye tüm ülkenin beğenisini, sevgisini kazanmış müstesna bir kişilikti. Her yaşa hitap eden müzikleri, renkli giyim tarzı, mimikleri, saçları, yüzükleri bilge kişiliği ile yaşadığı döneme damgasını vurmuş bir ekoldü. Barış Manço Türkiye’de rock müziğin öncülerinden, Anadolu Rock türünün kurucuları arasında sayılmaktadır.1 Şubat 1999 yılında aramızdan ayrılan Barış Manço, şarkıcı, besteci, söz yazarı, TV programı yapımcısı ve sunucusu, köşe yazarı Devlet Sanatçısı ve Kültür Elçisi'idi. Ünlü sanatçı için ölümünün 20. Yıl dönümünde 1-8 Şubat Barış ve Sevgi Haftası kapsamında, ülke genelinde çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.
 
İstanbul da da hafta boyunca Kadıköy Belediyesi ve 7’den 77'ye Dolu Dizgin Barış ve Sevgi Derneği'nin katkılarıyla düzenlenen etkinliklerde ziyaretçiler; Manço Moda Müzesi’ne dönüştürülen evini ücretsiz ziyaret ederek; ailesi, okul arkadaşları, sanatçı dostları ve sevenleri tarafından çeşitli söyleşilere ve dinletilerle katılabiliyor. Ayrıca sanatçının adını taşıyan vapurla Kanlıca’daki kabristanı ziyaret edebiliyorlar.
Etkinlikler kapsamında okulumuzda da 20 Şubat 2019 tarihinde A Blok giriş koridorunda usta sanatçıyı anma etkinliği düzenledi. Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Betül Doma Sisli koordinesinde ve müzik öğretmenimiz Muharrem Ceylan’ın katkılarıyla düzenlenen etkinlikte öğrencilerimiz panolar süsledi, sevenlerinin duylarını paylaştığı bir anı defteri köşesi hazırlandı . Öğrencilerimizin hazırladığı müzik dinletisinde Barış Manço’nun en sevilen eserlerine yer verildi. Hep bir ağızdan söylenen eserlerde grup solistinin ünlü sanatçıya benzerliği oldukça ilgi uyandırdı.
Barış Manço'yu vefatının 20. yıl dönümünde saygıyla ve rahmetle saygıyla anıyoruz Ruhun Şad olsun 

Okulumuzda yapılan etkinlikten görüntüler  
1141 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ANKARA ATATÜRK LİSESİ

ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİ
Üyelik Girişi
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam127
Toplam Ziyaret243305
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar27.085027.1935
Euro28.828128.9436
Hava Durumu