1978 YILI LİSEMİZ MEZUNU MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZ SAYIN ZİYA SELÇUK OKULUMUZU ZİYARET ETTİ
Kurulduğu ilk günden beri tarihi geçmişi, vizyonu, misyonu, taşıdığı aidiyet ruhu, eğitimdeki kalitesi ve liderliği, sayısız ünlü mezunuyla ülkemizin en köklü, seçkin eğitim kurumları arasında yer almaya devam eden lisemiz, ülke yönetiminde söz sahibi olan ünlü mezunlarımızdan bir tanesini daha ağırladı.
 
Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ziya Selçuk, 20 Ocak 2019 tarihinde Okulumuz bahçesinde bulunan 75. Yıl Cumhuriyet Eğitim Müzemizden canlı yayınlanan Mehmet Acet’in sunduğu Kanal 7 programı, Başkent Kulisi ‘ne konuk oldu.
Uzun yıllar boyunca okul müdürlüğü lojmanı olarak kullanılan ve 1998 yılında Eğitim Müzesi olarak hizmet vermeye başlayan binadan canlı yayınlanan programda soruları cevaplayan Selçuk, ülkemiz eğitiminde merak edilen birçok soruya cevap verdi. Okulumuz 1978 yılı mezunu olan bakanımız;  bulunduğu atmosferden etkilenerek, sohbetinde Atatürk Lisesi yıllarına dair anılarına da paylaştı.
O günkü eğitim sisteminden ve hocalarından bahseden bakanımız, hocalarının çok bilgili, kaliteli öğretmenler olduğunu vurguladı ve o dönemde “efsane” denilecek öğretmenlerinin bulunduğunu söyledi.
Canlı yayının ardından, Lisemiz ana binasına geçen Sayın Bakanımız, okulumuzu gezdi bilgiler aldı, okulda yaşadığı bazı anılarını paylaştı. Okulumuz koridorlarında, içerisinde kendisinin de bulunduğu ünlü mezunlarımızın, köşesini de ziyaret eden Selçuk memnuniyetini ifade ederek konferans salonumuzu ve kütüphanemizi ziyaret etti. Bakan Selçuk, öğrencilik yıllarında okuduğu kendi sınıfına gitti ve kendi sırasına oturdu.
Sayın bakanımıza bu nazik ziyaretinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.
Atatürk Lisesi bundan önceki yıllarda olduğu gibi bundan sonraki yıllarda da eğitim ve kalitesinden hiç ödün vermeden ülkesi için çalışan başarılı bireyler yetiştirecektir. Yaptıklarımız yapacaklarımızın bir teminatıdır.
 
Sayın Bakanımız Prof.Dr. Ziya Selçuk’un Okulumuzu ziyaretinden görüntülerSayın Bakanımız Ziya Selçuk Okul Müdürümüz Bayram Akyüz ile

 
Sayın Bakanımız Ünlü Mezunlarımız Köşesini Gezerken

Sayın Bakanımız öğrencilik yıllarına ait okuduğu sınıf ziyaretinde

Sayın Bakanımız Z kütüphanede incelemelerini yaparken

Sayın Bakanımız okulumuz önünde ,okul müdürümüz ile birlikte
  
1282 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ANKARA ATATÜRK LİSESİ

ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİ
Üyelik Girişi
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam29
Toplam Ziyaret259593
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar30.936531.0605
Euro33.581633.7162
Hava Durumu