ÇANKAYA ÖĞRETMENLER TÜRK MÜZİĞİ TOPLULUĞU OKULUMUZDA BİR KONSER VERDİ
Çankaya Öğretmenler Türk Müziği Topluluğu,17.01.2019 tarihinde “Türk Müziğinden Nağmeler” isimli konserle  Lisemiz Dr. Erol Üçer Konferans salonunda müzik severlerle buluştu.

Lisemiz 1978 yılı mezunu Millî Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk’un eşi Rana Selçuk hanımefendinin de katıldığı konsere, Çankaya Kaymakamı Hüdayar Mete Buhara, Ankara İl Millî Eğitim Müdürü Turan Akpınar, Gençlik ve Spor Bakanlığı Genel Müdür Yardımcıları M.Tayyip Kahyaoğlu, Mehmet Akif Okur, Mevlüt Poyraz, Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel, Etimesgut İlçe Millî Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, Pursaklar İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil ve birçok Şube Müdürü, ile okul müdürleri , öğretmenler ve öğrencilerde yoğun ilgi gösterdi.

Törende bir konuşma yapan okul müdürümüz Bayram Akyüz ; Bir milletin en önemli yaşam kaynağının onun kültürü olduğunu ve bunu muhafaza etmenin en güçlü yolunun ise sanatsal etkinlikler olduğunu söyleyerek,İyi insan inşa etme vizyonumuzda sanatsal faaliyetleri çok önemsiyoruz.İsanın bilgi yanında, mutlaka bir de kültür yanının olması gerektiği muhakkak, kuş tek kanatla uçamaz, öğrencilerimize bize ait kültürel değerleri aktarmak, okulun önemli varlık nedenlerinden biridir diyerek,
 böylesi güzel bir sanat etkinliğine ev sahipliği yapmış olmaktan büyük kıvanç duyduğunu belirti ve Atatürk Lisesinin daima sanatsal etkinlikler ile iç içe olmayı sürdüreceğini vurguladı.
 
Üç bölümden oluşan konserde Okulumuz tarih Öğretmeni Tahsin Fındık, Türk Edebiyatı Öğretmeni Yasemin Şenel ve Bülent Esmer’in de bulunduğu koro Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği ve Tasavvufî müzik alanlarında eserler icra ettiler.Çok keyifli geçen programa İlçemiz Şube müdürleri Haydar Kılıç ve Şerafettin Delialioğlu da solo eserler seslendirmesi konsere ayrı bir güzellik kattı.

Program, sanatçılara çiçek sunumu, hatıra fotoğrafı çektirilmesi ve misafirlerin okulumuzu gezmesi ile son buldu. Sayın Bakanımızın saygı değer kıymetli eşlerinin okulumuzu ziyaretleri bizleri ziyadesi ile onurlandırmıştır.
 
Konserden görüntüler
 


Rana Selçuk Hanımefendi konser sonrası çiçek takdimi yaparken


Rana Selçuk Hanımefendi 1978 Atatürk Lisesi mezunu olan Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'a ayrılmış köşede fotoğraf çektirirken Rana Selçuk Hanımefendi ,okulumuz önünde Okul Müdürümüz Bayram Akyüz ve diğer bürokratlar ile birlikte
 
  
1157 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ANKARA ATATÜRK LİSESİ

ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİ
Üyelik Girişi
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam120
Toplam Ziyaret243298
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar27.085027.1935
Euro28.828128.9436
Hava Durumu