80 YILLIK HASRET

Kahraman milletimizin büyük önderi ve Cumhuriyet’imizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK´ü aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümünde hasret özlem ve minnetle anıyoruz. Her an özlemini içimizde taşıyoruz.

Bedenen aramızda yoksunuz ama fikirleriniz ve manevi şahsiyetiniz, içimizde varlığını sürdürmeye devam ediyor. Manevi varlığınız önünde saygıyla eğiliyoruz.
Her 10 Kasım’da, Ata’mızın aramızdan ayrılışının yıl dönümünde, tüm ülkede
olduğu gibi okulumuzda da anma törenleri düzenlenmektedir. Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenimiz Nilgün Sönmezer ve öğrencilerimizin katkılarıyla okulumuz bahçesi ve konferans salonunda düzenlenen tören,saat 09.05'te saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başladı. Programda,okul müdürümüz Bayram Akyüz günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaptı.
Konuşmanın ardından öğrencilerimiz günün anlam ve önemine ilişkin yazı ve
şiirler okudular, Atatürk'ün hayatını anlatan slayt gösterisi sunumunun yapılması , oratoryo ve müzik öğretmenimiz Murat Gümüş önderliğinde  hazırlanan Atatürk Lisesi Oda Orkestra'sının Atatürk’ün sevdiği türküleri söylemesi ile tören sona erdi. 

Bu ülke için verdiğiniz Onurlu bağımsızlık mücadelesi ve liderliğiniz için bize kattığınız değerler için müteşekkiriz. Rahat Uyu Atam. Ruhunuz Şad Olsun.

Törenden Görüntüler


  
1124 kez okundu

ANKARA ATATÜRK LİSESİ

ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİ
Üyelik Girişi
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam30
Toplam Ziyaret259743
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar30.982931.1071
Euro33.538533.6729
Hava Durumu