DÖNER VE PİLAV GÜNÜNDE YİNE BİR ARADAYDIK
14 Ekim 2018 tarihinde okulumuz, artık bir gelenek haline gelen ve Okul İdaremiz, Ankara Atatürk Liseliler Derneği, Vakfımızın  ve eski müdür muavinlerimizden Türkan Hacaloğlu ev sahipliğinde gerçekleştirilen " Geleneksel Döner ve Pilav Günü " etkinliğine bir kez daha sahne oldu.

132.yılını kutladığımız Koca Çınar geçmişte oldu gibi bugünde Türk eğitim tarihinde gerek kurumsal kimliği, disiplini, aidiyeti, eğitime verdiği önem ve öncü olma niteliği ile ülkemizdeki müstesna yerini daima korumaktadır.
Böyle bir geçmişi aidiyeti ve geleneği olan kurumların belirli dönemlerde bir araya gelmesi bu aidiyet duygusunu ve ruhunu canlandırmaktadır.

Büyük buluşma saygı duruşu ve istiklal marşımızın hep bir ağızdan coşkulu bir şekilde okunması ile başladı. Okul müdürümüz Bayram Akyüz’ün açılış konuşmasının ardından, Vakıf Başkanımız Canan Üçer Çamlıbel, Atatürk Lİseliler Dernek Başkanı Ali Fahir Kayacan ve eski müdür muavinlerimizden  Türkan Hacaloğlu birer konuşma yaptılar.Büyük buluşmada ülkemizin çeşitli illerinden, çeşitli meslek guruplarından olan birçok farklı dönem mezunlarının bir araya gelmesi okulunu ve arkadaşlarını öğretmenlerini özlemiş mezunlarımız tarafından hoş anıların yaşanmasına birbirleriyle kaynaşmalarına yıllar önce yaşadıkları anıların canlanmasına neden oldu.

Konuşmaların ardından mezunlarımıza pilav ve döner ikramın yapıldı. Oldukça güzel anlara sahne olan ve Atatürk Liselilik ruhunun pekiştirildiği bu toplantı için emeği geçen herkese ve ülkemizin her yerinden Taş Mektep’i ziyarete gelen mezunlarımıza teşekkür ediyor bir daha ki toplantıda buluşmak üzere diyoruz.
 
  
1358 kez okundu

ANKARA ATATÜRK LİSESİ

ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİ
Üyelik Girişi
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam12
Toplam Ziyaret251747
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.859028.9747
Euro31.132931.2576
Hava Durumu