2018 - 2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TÖRENLE AÇILDI2018 - 2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TÖRENLE AÇILDI


2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılı 17 Eylül 2018 Pazartesi günü okulumuz bahçesinde ve konferans salonunda düzenlenen törenle açıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan tören, Okul Müdürümüz Bayram Akyüz, İngilizce öğretmenimiz Meltem Dilek'in açılış konuşmasıyla devam etti. Tören, üniversite sınavında okulumuzda en yüksek puan alarak Hacettepe Üniversitesi Tıp ( İngilizce ) Bölümünü kazanan Sibel Güneş ‘in öğrenci arkadaşlarına hitap etmesi ile sona erdi.
 

Yeni eğitim ve öğretim yılının, tüm öğretmen ve öğrencilerimize başarı ve mutluluk getirmesini temenni ediyoruz.Okul Müdürümüz Bayram Akyüz Açılış konuşmasını yaparken


Açılış Töreninden bir görünümİngilizce Öğretmenimiz Meltem Dilek konuşmasını yaparkenHacettepe Üniversitesi Tıp ( İngilizce ) Bölümünü kazanan Sibel Güneş  öğrenci arkadaşlarına hitap ederken


17 EYLÜL PAZARTESİ GÜNÜ OKULUMUZ DR.EROL ÜÇER KONFERANS SALONUNDA " 133.DÖNEM ATATÜRK LİSELİYİZ ” TÖRENİ YAPILDI.

 

17 Eylül 2018 tarihinde Lisemizi kazanarak Atatürk Liseliliğe ilk adımını atmış olan 133. dönem hazırlık sınıfı öğrencilerimiz için “Atatürk Liseliyiz” töreni yapıldı.

 Okulumuz konferans salonunda Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenimiz Asiye Subaşı koordinatörlüğünde yapılan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Programda okulumuzun, geçmişten bugüne geliş öyküsü tarihsel perspektif içersinde öğrenci ve misafirlerimize slaytlar eşliğinde sunuldu. Ardından Okul Müdürümüz Bayram Akyüz ve Atatürk Lisesi Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Canan Üçer Çamlıbel, Ankara Atatürk Liseliler Derneği Başkanı Ali Fahir Kayacan, öğrenci ve velilerimize hitaben birer açılış konuşması yaptılar.

Konuşmaların devamında okulumuzu en yüksek puanla ilk on sırada kazanan öğrencilerimize, rozet ve belgeleri, okul müdürümüz, müdür yardımcılarımız, Vakıf Başkanımız, Ankara Atatürk Liseliler Derneği Başkanımız,Okul Aile Birliği Başkanı mız ve öğretmenlerimiz tarafından verildi.

Bu seremoninin ardından okulumuz 2017-2018 okul ikincisi Ceren Çetin ve okul başkanımız, Serra İrem Topçuoğlu öğrenci arkadaşlarına hitaben bir konuşma yaptılar. Törenin devamında öğrencilerimizin hazırladığı piyano, keman dinletileri ve folklor gösterileri misafirlerimizin beğenisine sunuldu.

Okul idaremiz, öğretmen, öğrenci ve velilerimizin katıldığı tören, okul bahçesinde toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Aramıza yeni katılan öğrencilerimize hoş geldiniz diyor “Atatürk Liseli Olmak Bir Ayrıcalıktır.” sözlerini tekrar ediyor, öğrencilerimizin bir ömür boyu sürecek olan Atatürk Liselilik Ruhunu yaşatacaklarına canı gönülden inanıyoruz.
Vakıf Başkanımız Canan Üçer Çamlıbel'in Tören konuşması

Saygıdeğer idareciler, Kıymetli Vakıf ve Dernek Yöneticilerimiz, Sevgili Öğretmen ve Öğrencilerimiz, Kıymetli Velilerimiz!

2018-2019 eğitim öğretim yılı 133.Dönem “Atatürk Liseliyiz” okul açılış törenine hoş geldiniz.

 Bugün aranızda Ankara Atatürk Lisesi Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı olarak bulunmamın onuru yanında, yakın zamanda ebediyete uğurladığımız, Vakfımızın kurucusu ve başkanı Erol Üçer’in kızı olarak da, sizlerle bir arada olmak beni ayrıca heyecanlandırıyor.

Bu köklü eğitim yuvasına, büyük başarılara imza atmış çocuklarımıza, destek için kurulmuş vakfımızın, başkanlığını yapmak, benim için eşsiz bir onur. Bu önemli görevde sizlerle beraber, babam Erol ÜÇER’in eğitime verdiği değerleri ölümsüzleştirerek, ondan devraldığımız bu meşaleyi en iyi şekilde taşımaya devam edeceğiz. Ve yeni nesillere onun temel ilkeleri olan “sabır, gayret ve disiplin”i aktaracağız.

 32. yılını tamamlayan Vakfımız, kurulduğu yıldan bugüne kadar pek çok başarılara imza attı ve atmaya devam ediyor. Vakfımız, ülkemizin en köklü eğitim kurumları arasında yer alan okulumuzu, idaremizle yaptığı işbirliği içersinde, maddi manevi desteklerle, dünya standartlarına ulaştırmanın gayretini gösteriyor.

Bu gayretlerin bir göstergesi olarak vakfımız; sportif, kültürel ve bilimsel etkinliklerde başarılı öğrencilerimize, başarı teşvik bursları, lisemizden mezun öğrencilerimize de üniversite ve yüksek lisans destek bursları veriyor. Geçmişten bugüne vakfımız binlerce lise ve üniversite öğrencimize burs vermiş olup, halen vermeye devam ediyor.

Vakfımız, hazırlık sınıfında okuyan başarılı öğrencilerimizi, tüm masraflarını karşılayarak, dil bilgilerini ve vizyonlarını geliştirmeleri, pratik yapmaları amacıyla, İngiltere’deki dil okullarına eğitime gönderiyor. Yine masrafları vakfımız tarafından karşılanarak, eğitim dönemi sonunda, yabancı öğretmenlerle pratik yabancı dil kursu düzenleyerek, öğrencilerimizin sertifika almaları sağlanıyor. Yapılan bu çalışmalar, eğitimin kalitesinin yükselmesinin yanı sıra, yüksek puanlı öğrencilerin okulumuzu tercih etmelerini sağlıyor.

Vakfımızın destekleriyle, son yıllarda elde ettiğimiz en büyük başarılardan biride, 2014 yılında okulumuzda kurulmuş olan Mun Kulübü faaliyetleridir. Öğrencilerimiz öğretmenleri koordinesinde, vakfımızdan aldıkları maddi manevi desteklerle kısa sürede kazandıkları pek çok başarı ile okulumuzun adını, gerek yurtiçi gerekse yurtdışında defalarca duyurdu. Kulübümüzün Haziran 2018 tarihinde okulumuz bünyesinde yaptığı, yurt içi ve yurtdışı katılımlarla, 150 den fazla katılımcıyla düzenlediği MUNAAL’18 ayrı bir övünç kaynağımızdır.

 Okulumuz; vakfımızın destekleriyle, geçmiş yıllarda olduğu gibi bugün de başarılara imza atıyor, örnek bir kurum haline geliyor. Vakfımız,kazanılan bu başarılardan güç alarak, ilk günkü azimle ve kararlılıkla yoluna devam ediyor.

 Sevgili Gençler!

İnanıyorum ki, bu okulda aldığınız eğitim, size çok güçlü bir temel kazandıracak. Hayatınızın bundan sonraki döneminde, Atatürk Liseli olma ayrıcalığını, bir ömür boyu taşıyarak, bu güzel farklılığı yaşayacaksınız.

 Sizler Atatürk Cumhuriyeti’nin Gençlerisiniz.

Eminim ki bundan önceki yıllarda olduğu gibi, bu eğitim yuvasında aldığınız eğitimin sonunda, başarılarla mezun olacak, en iyi üniversiteleri kazanacak, ülkeniz ve insanlık için çalışacak, en yüksek kademelerde yer alacaksınız.

 Sizler, bizim gelecek için en büyük umudumuz, güvencemizsiniz.

 Vakıf olarak gençlerimize vereceğimiz desteklerle, onlara yapacağımız yatırımlarla, ülkemizi hep birlikte daha güzel yarınlara taşıyacağımızı biliyor, bu konuda tüm Atatürk Liselilerin maddi manevi destekleriyle, gücümüze güç katarak yolumuza devam edeceğimize inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelere 2018-2019 eğitim öğretim yılının, Ülkemize, tüm öğretmen ve öğrencilerimize başarılar getirmesini temenni ediyor, hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.TÖRENDEN GÖRÜNTÜLER

Edebiyat Öğretmenimiz Asiye Subaşı sunumunu yaparken


Okul Müdürümüz Bayram Akyüz konuşmasını yaparken

Vakıf Başkanımız Canan Üçer Çamlıbel tören konuşmasını yaparken

Atatürk Liseliler Derneği Başkanı Ali Fahir Kayacan tören konuşmasını yaparken


 Okul Başkanımız Serra İrem Topçuoğlu  konuşmasını yaparken

2017-2018  yılı okul ikincimiz Ceren Çetin konuşmasını yaparken


 

 

 

 

 

 

  
1961 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ANKARA ATATÜRK LİSESİ

ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİ
Üyelik Girişi
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam15
Toplam Ziyaret214081
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.607818.6824
Euro19.654719.7334
Hava Durumu