MUNAAL BUGÜN İLK KONFERANSINI VERDİ
2013-2014 eğitim öğretim yılında kurulan okulumuzun Model Birleşmiş Milletler (MUN) Kulübü kuruluşundan itibaren yurt içi ve yurt dışında 30’dan fazla katıldığı her konferanstan ödüllerle döndü.

Bu yıl, Atatürk Lisesi Mun kulübü, ilk defa kendi konferansını düzenlemek için, hazırlıklara başladı. MUNAAL (Ankara Atatürk Lisesi Model Birleşmiş Milletler Konferansı), 26 Haziran 2018’de, yurt içi ve yurt dışından gelen 150 katılımcı ile  başladı. Meksika Büyükelçiliği´nden, Politik işlerden sorumlu Diplomatik ataşe Faride Asad GOMEZ, Pamukkale Üniversitesinden Ekonomi bölümünde öğretim görevlisi Prof Dr. Aydın SARI, Hasan Kalyoncu Üniversitesinden Uluslararası İlişkiler Uzmanı Dr. Murat ASLAN´ın açılış konuşmalarını yaptığı konferans 29 Haziran günü sona erecektir.

Konferansımızda, günümüz uluslararası sorunlarının çözümleri konuşulacaktır. MUNAAL, milli tarihimizin önemli dönüm noktalarından birisi olan, cumhuriyetimizin kuruluşuna da ışık tutan,  1. Türkiye Büyük Meclisi’nin simülasyonunu , 1.Meclis binasında gerçekleştirmesi açısından da önemlidir. Zira bu simülasyon, 1.TBMM binasında gerçekleştirilen İLK Mun simülasyonudur. Bu simülasyon ile okulumuz, tarihi, Ankara tarihi ile özdeşleşen ve bizzat Mustafa Kemal tarafından ziyaret edilen, sıraları dahi  ilk meclise taşınan, köklü bir okul olma gururu ile ülkesine olan vefa borcunu, bir nebze de olsa ödemeye çalışmıştır.

  
1238 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ANKARA ATATÜRK LİSESİ

ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİ
Üyelik Girişi
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam31
Toplam Ziyaret259744
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar30.982931.1071
Euro33.538533.6729
Hava Durumu