OLİMPİYAT RUHU ANKARA ATATÜRK LİSESİ’NDEProjemizin amacı, lise öğrencileri arasında “Olimpik Değerler”e yönelik farkındalık yaratmak ve öğrencilerde olimpik değerlere özgü davranışların kazandırılmasını sağlamak için spor kültürü ve olimpiyat kültürünü yaygınlaştırmaktır.
Projemiz, Atatürk Lisesinde 9-B ve 9-C sınıfl arında öğrenim gören ve seçmeli görsel sanatlar dersi alan öğrencilerimizle gerçekleştirildi.Projenin ilk aşamasında, görsel sanatlar dersinde
öğrencilerden “Olimpiyat” temalı resimler çizmeleri istendi. İkinci aşamada ise olimpik değerler içerisinde bulunan “Olimpiyat Oyunları ve Felsefesi”,”Spor Kültürü ve Ahlakı”, “Fair-Play”,
“Gönüllülük”, ”Ayırımcılık”, “Sağlık”, “Dostluk ve Dayanışma” ile “Çevre Duyarlılığı” konularında Gazi Üniversitesi öğretim üyeleri ve araştırma görevlilerince altı hafta süren eğitimler verildi. Eğitimlerin bitiminde, yedinci haftada, Atılım Üniversitesi öğretim görevlisi tarafından “resim
çizme teknikleri” üzerine bir eğitim gerçekleştirildi.
Projenin son aşamasında da öğrencilerden tekrar “Olimpiyat” temalı resimler çizmeleri istendi.
Projemiz kapsamında gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimiz şunlar oldu;“Olimpik Değerler ve Olimpiyat Oyunları” konulu panel: (9 Nisan 2018) Ankara Atatürk Lisesi öğrencileri tarafından
büyük heyecan ve ilgi uyandıran ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Eğitimi Dairesi Başkanlığı ile ortaklaşa düzenlenen panele konuşmacı olarak katılan davetlilerimiz, eski olimpik milli güreşçi ve aynı zamanda Spor Eğitimi Dairesi Başkanı Selçuk Çebi, eski paralimpik milli okçu ve şu an Dış İlişkiler Dairesi Başkanı Gizem Girişmen oldu.
Eski olimpik milli tekvandocu ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Müşaviri Bahri Tanrıkulu, Ankara
Atatürk Lisesi’nde öğrenim gören ve eskrim branşında Dünya ve Avrupa şampiyonluğu bulunan genç milli sporcumuz İbrahim Ahmed Acar; artistik buz pateni branşında Türkiye Şampiyonu olan ve geleceğin sporcuları arasında gösterilen Senem Tunçel de panelist olarak katıldılar.
Olimpik değerler ve olimpiyat oyunlarının konuşulduğu panelde, Atatürk Lisesi dokuzuncu sınıf öğrencilerimizin heyecanı, gösterdikleri ilgi ve katılım görülmeye değerdi.

“Olimpik Gün” kutlaması etkinliği:Projemiz faaliyetleri kapsamında gerçekleştirdiğimiz ve öğrencilerimiz tarafından beğeni ile karşılanan diğer bir etkinlik ise “Olimpik Gün Kutlaması”
oldu. “Olimpiyat Ruhu Atatürk Lisesi’nde” projesi kapsamında “Olimpik Gün” etkinliği, 19 Nisan
2018 tarihinde okulumuzda, Ankara Atatürk Lisesi dokuzuncu sınıf öğrencilerinin katılımıyla
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından düzenlendi.
“Olimpiyat” temalı resim sergisi:Projemizin en önemli ve özel etkinliklerinden bir diğeri ise proje başlangıcında ve eğitimler sonrasında öğrencilerimizce çizilen “olimpiyat” temalı resimlerin
sergilenmesi oldu.Proje kapsamında öğrencilerimizce çizilen resimler,ilk olarak 16-20 Mayıs 2018 tarihlerinde Ankara Atatürk Lisesi’nde, daha sonra 21-25 Mayıs 2018 tarihlerinde ise Gençlik ve Spor Bakanlığı sergi salonunda sergilendi.
Projeye değerli destekleri ve katkılarından dolayı,Ankara Atatürk Lisesi Okul Müdürü Bayram
Akyüz’e, değerli görsel sanatlar öğretmenleri, Beden Eğitimi öğretmenleri ve sevgili öğrencilerine, Milli Güreşçi ve Spor Eğitimi Dairesi Başkanı Selçuk Çebi’ye,Eski Paralimpik Milli Okçu ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanı Gizem Girişmen’e, Eski Milli Taekwandocu ve Spor Müşaviri Bahri Tanrıkulu’na,Projenin sorunsuz bir şekilde yürütülmesinde özverili çalışmalarından dolayı Proje Koordinatörü Beden Eğitimi ve spor öğretmeni Nursen Aydın’a,projenin yürütülmesinde verdikleri değerli katkılar ve özverili çalışmalarından dolayı Gülşin Koçer, Yasemin Gök ve Tamer Sazlık’a teşekkür ederiz.
Projeyi Hazırlayan ve Uygulayan Dr. Yasemin Gök Spor Genel Müdürlüğü/Uzman Gülşin Koçer Spor Genel Müdürlüğü/Uzman Tamer Sazlık M.E.B. Formatör Öğretmen Nursen Aydın Atatürk Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Sporda amaç, sağlıklı ve hoşgörülü bir toplum yetiştirmektir.

                                                                                                                       Nursen Aydın
                       Ankara Atatürk Lisesi
                     Beden Eğitimi Öğretmeni

  
1514 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ANKARA ATATÜRK LİSESİ

ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİ
Üyelik Girişi
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam21
Toplam Ziyaret218738
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.772118.8473
Euro20.425820.5076
Hava Durumu