MERHUM VAKIF BAŞKANIMIZ EROL ÜÇER İÇİN OKULUMUZDA BİR TÖREN DÜZENLENDİACI KAYBIMIZ

VAKFIMIZIN KURUCUSU VE DEĞERLİ BAŞKANIMIZ,
EĞİTİM SEVDALISI
EROL ÜÇER BEYEFENDİ’Yİ
1 MART 2018 GÜNÜ SONSUZLUĞA UĞURLAMANIN
DERİN ÜZÜNTÜSÜ İÇİNDEYİZ.
BAŞTA KIYMETLİ AİLESİ OLMAK ÜZERE
ÜLKEMİZE, DEĞERLİ VAKIF ÜYELERİMİZE,
GAMA HOLDİNG VE İŞ DÜNYASINA,
EĞİTİME GÖNÜL VEREN DOSTLARIMIZA,
TÜM SEVENLERİNE, SABIR VE BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUZ.
ACIMIZ BÜYÜKTÜR.
SİZİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ.
RUHUNUZ ŞAD OLSUN…

Değerli Büyüğümüz, Vakıf Başkanımız,
Eğitim Sevdalısı
Merhum EROL ÜÇER için
Okulumuzda Tören Düzenlendi
Vakfımızın Kurucusu Değerli Başkanımız, Sayın Erol Üçer Beyefendi’yi
1 Mart 2018 günü sonsuzluğa uğurladık. Üzüntümüz tarifsiz…
Değerli bir şahsiyet, bir vatansever, başarılı bir iş adamı ve bir eğitim sevdalısı,
ülkemizin yetiştirdiği müstesna kişilik… Tanıyanlar için hiç bitmeyen heyecan,
enerji ve azim kaynağı…Vefatı herkes için büyük bir kayıp…


Kıymetli büyüğümüz, Vakıf Başkanımız Erol Üçer Beyefendi 4 Mart 2018 tarihinde çok sevdiği okulundan,ailesi ve okul idaresi, öğretmenlerimiz, Okul Aile Birliği temsilcileri, Vakıf Yönetim Kurulu üyelerimiz,öğrencilerimiz, mezunlarımız ve tüm sevenlerinin katıldığı bir törenle son yolculuğuna uğurlandı.
Okulumuzda yapılan cenaze töreninde Başkanımız Erol Üçer’in naaşı, konferans salonunda son kez sevenlerini bir araya topladı.
Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenimiz Fatma Sinan Aslan ve Tarih dersi öğretmenimiz Aysu Atay önderliğinde gerçekleştirilen tören, başkanımızın aziz hatırası önünde saygı duruşunda bulunulması ile başladı.
Ardından merhum başkanımız Erol Üçer’in hayatını,gönül verdiği, sevdalısı olduğu okulunu, Vakıf ve öğrencilerle ilgili anılarını içeren slâyt gösterimi ile devam etti. Tören; Okul Müdürümüz Bayram Akyüz,Vakıf Yönetim Kurulu Üyemiz Cemal Taluğ ve 11 E sınıfı öğrencimiz Aytöre Arıkan‘ın duygulu veda konuşmaları ile son buldu. Konuşmaların ardından naaş,sahneden karanfi ller altında sevenlerinin omuzlarında
taşınarak cenaze namazı için Ahmet Hamdi Akseki camiine götürülmek üzere yola çıkarıldı. Namazın ardından Sayın Erol Üçer’in naaşı Cebeci Asri Mezarlığında
aile kabristanında defnedildi.
Sizden madden ayrıldığımız için tarifsiz derecede üzgünüz; ancak gösterdiğiniz erdemli yolda sizden aldığımız heyecan, azim ve kararlılık ile bize bıraktığınız manevi mirasınız olan Vakfımızı sönmeyen bir meşale olarak devam ettirmeye maneviyatınız önünde söz veriyoruz.
Başta kıymetli ailesi olmak üzere ülkemize, değerli Vakıf üyelerimize, iş dünyasına, tüm sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyoruz. Hepimizin başı sağ olsun.
Sizi asla unutmayacağız.
Ruhunuz şad olsun…

Lise öğrenimini Ankara Atatürk Lisesi’nde 1946 yılında tamamlayan EROL ÜÇER; devlet bursu ile yatılı olarak girdiği İstanbul Teknik Üniversitesi’nden (İTÜ), 1951 yılında İnşaat Yüksek Mühendisi olarak mezun olmuştur. 

ÜÇER, 1957 yılına kadar özel ve kamu kuruluşlarında çeşitli mühendislik hizmetleri yaptıktan sonra üç arkadaşı ile beraber 1959 yılında GAMA İnşaat Ltd. Şti.ni kurmuştur. Mart 2010 tarihinden itibaren “GAMA Holding Onursal Başkanı” olarak görevine devam etmektedir. 

EROL ÜÇER, profesyonel iş hayatının yanı sıra, eğitime olan gönül bağı ile çeşitli sosyal faaliyetleri şahsen sürdürmektedir. Ankara'da korunmaya muhtaç 200 çocuğun barınması için 2 adet yurt binası yaptırmış ve Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışlamıştır. Islahevinden çıkan ve eğitimine devam eden çocuklar için bir bina satın alıp barınmalarını sağlamış ve faaliyetlerine katılmıştır. 

Milliyet Gazetesinin yürüttüğü “Baba Beni Okula Gönder” kampanyası kapsamında Iğdır, Doğu Bayazıt ve Erzurum’da toplam 350 öğrenci kapasiteli 3 adet kız öğrenci yurdu yaptırmıştır. Ayrıca, İstanbul Beyoğlu Olgunlaşma Enstitüsü’nün tamamen yenilenmesi ve faaliyetlerinin geliştirilmesi konularında katkıda bulunmuştur. 

Kuruluşundan bugüne, 30 yıldır Ankara Atatürk Lisesi Eğitim Vakfı'nın (ALEV) Başkanı olan ÜÇER, Atatürk Lisesi'nde yaptığı maddi katkılarının yanı sıra, eğitim kalitesinin yükselmesine yardımcı olmak ve öğrencilere Atatürk ilkelerine bağlı çağdaş bir eğitim ortamı sunmak için özveri ile çalışmaktadır.  

ÜÇER, İstanbul Teknik Üniversitesi, Gümüşsuyu Yurdu’nun yenilenmesine yaptığı önemli desteğin yanı sıra, Üniversitenin geliştirilmesi için başlatılan çeşitli projelere katkılarda bulunmuştur. Ayrıca, ülkemizin kendi alanında en gelişmiş ünitesi olan İ.T.Ü. Dr. Erol Üçer Müzik İleri Araştırmalar Merkezi,(MİAM) Müzik Stüdyosu ve Kütüphanesi kurulmasının sponsoru olmuştur. 

Erol ÜÇER, kişisel olarak, her yıl çeşitli öğretim kurumlarında okuyan yaklaşık  200 öğrenciye  destek bursu vermektedir. Bugüne kadar 2000 den fazla öğrencinin eğitim ve sosyal hayatına katkıda bulunmuştur.
 

      Aldığı Başlıca Ödüller:    

  • O.D.T.Ü. M.Parlar Vakfı Hizmet Ödülü (1995)
  •  T.C. Devlet Üstün Hizmet Madalyası (1997)   
  •  İ.T.Ü. Fahri Doktor Ünvanı (1999)
  • TED (Türk Eğitim Derneği) “Meslekte Başarı Ödülü” (2001)
  • “Türkiye’de Eğitime Katkı”  Ödülü  (Türk-Amerikan Bilim Adamları Derneği - ATAS) 2001)
  • İ.T.Ü. Rektörlüğü Üstün Hizmet Ödülü (2004) 
  • O.D.T.Ü Teknopark Katkı Ödülü (2004)
  • O.D.T.Ü Üstün Hizmet Ödülü (2010) 
  • Ankara Atatürk Lisesi Üstün Hizmet ve Başarı Ödülü(2011)
  • İ.T.Ü. Rektörlüğü Altın Arı Ödülleri (1998-2000-2001-2002-2003-2010-2011) 

 

  
2170 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ANKARA ATATÜRK LİSESİ

ANKARA ATATÜRK LİSELİLER DERNEĞİ
Üyelik Girişi
ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam12
Toplam Ziyaret251747
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.859028.9747
Euro31.132931.2576
Hava Durumu