Diğer Faaliyetler

MUNESCO KONFERANSINDA BAŞARI KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZ VE ÖĞRETMENLERİMİZLE AKŞAM YEMEĞİNDE BULUŞTUK

Okulumuz Demokrasi, İnsan Hakları ve Yurttaşlık Kulübü altında faaliyet gösteren AALMUN (Ankara Atatürk Lisesi Model United Nations) Kulübü olarak Bilkent Laboratory & International School tarafından 19-22  Şubat 2014 tarihleri  arasında  düzenlenen “ MUNESCO’14” konferansına katılımı gerçekleşmiştir.

Konferansa yurt içi ve dışından  23 farklı okuldan 350’yi aşkın öğrenci, delege olarak katılmış olup, Dünya sorunlarına çözüm aramışlardır. Konferans tamamen İngilizce olup, MUN-THIMUN formatında gerçekleştirilmiştir. Bu konferans  Ankara Atatürk Lisesi’nin  katıldığı ilk MUN konferansı niteliğindedir. Konferansa katılan öğrencilerimiz; Ercan Emre ÇELİK, Alper DURUKAN, Berkay ASLANDOĞAN, Emre Can DURMUŞ, Emre KARYAĞDI,  Mustafa Safa AKBULUT, Suzan Alfazya HEDAYATIAN, Umut CİHAN ve Hayriye AKÖZ olmuştur.

Vakfımızın desteğiyle, konferansa katılan öğrencilerimiz için düzenlenen yemekte Okul İdaremiz, görevli öğretmenlerimiz ve Vakıf Yönetim Kurulu Üyelerimiz bir araya geldi.

Öğrencilerimiz bu başarılarından dolayı Vakfımız tarafından bir yıllık başarı teşvik bursu ile ödüllendirildiler.

Öğrenci ve Öğretmenlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Nida Eliz Üstündağ
Yüzmede Dünya Şampiyonu

127 yıllık geçmişi ile Türkiye'nin en köklü liselerinden biri olan Ankara Atatürk Lisesimiz başarılarına bir yenisini daha ekledi.

 

9-10 Nisan'da, İsrail'in Herzilya şehrinde, Uluslararası Okul Sporları Federasyonu (ISF) tarafından düzenlenen, Dünya Okullar Arası Yüzme Şampiyonası'nda 10. Sınıf öğrencimiz Nida Eliz ÜSTÜNDAĞ, 50 metre kelebekte bayanlar 1.si, 100 metre kelebekte bayanlar 1.si ve 200 metre serbestte bayanlar 3.sü oldu. Şampiyonada 14-17 yaş arasından çeşitli ülkelerin liseli yüzücüleri yarıştı.

Vakıf başkanımız Erol Üçer, alınan bu sonuç karşısında çok mutlu olduklarını, Atatürk Liseli gençlerin voleybol, basketbol ve santrançta da önemli başarılar yakaladıklarını belirttikten sonra Nida Eliz ÜSTÜNDAĞ'ın ülkemizi en güzel şekilde temsil etmesinden büyük gurur duyduklarını söyledi. Başarılı öğrencilere, her zaman destek olacaklarını belirten Erol Üçer; "Öğrencimiz tüm arkadaşlarına örnek teşkil edecek şekilde hem eğitiminde hem de yüzme dalında çok başarılı bir çizgi yakalamıştır, kendisini başarılarından dolayı kutluyor, devamının sağlanması için Vakıf olarak yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Bu haklı gururu bize yaşattığı için de kendisine teşekkür ediyoruz." dedi.

Duyurular
Ankara Atatürk Lisesi

Anlık
Yarın
15° 28° 14°
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam12
Toplam Ziyaret82094